Znak żółwia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Lily

„Znak żółwia” - powieść dla młodzieży ukazująca świetny warsztat pisarski autora, która uwodzi swoim nastrojem i pozwala wyzwolić się z codziennego zgiełku.

karolka | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Niesamowita powieść przygodowa nie tylko dla młodzieży. Książka pochłania całkowicie, cały czas coś się dzieje. Paukszta nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Przygoda, zdarzenie, jedno pogania drugie i podnosi adrenalinę. Każdy z głównych bohaterów mimo wad daje się lubić a postaci drugoplanowe budzą sympatię. We mnie ta powieść budzi nostalgię za dzieciństwem na wsi, gdzie każdy dzień był naprawdę przygodą (mimo, że takich przygód jak te opisane w książce nie miałam). Gorąco polecam.

Profesorek | 2014-07-17

Zmuszałem się do niej dwa czy trzy razy.
Szło mi całkiem nieźle, ale kiedy zaczęły się gadki o rybach - wymiękłem. Myślę, że jest wiele ciekawszych książek, ale to tylko moje skromne zdanie.

Raffka | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

Powieść Pana Paukszty to naprawdę dobra książka przygodowa dla młodzieży. Pomimo tego, iż ma już spory kawałek czasu za sobą, co jest widoczne chociażby w języku, nadal przyciąga młodych. Urzeka swoją prostotą. Zauroczenia i prawdziwe miłości bohaterów, typowe zajęcia ludzi mieszkających na wsi, wybryki urwisów, a to wszystko owiane tajemnicą, nawet wieloma, niekiedy z wątkami kryminalnymi. Wszystko to składa się w jedną ciekawą, godną polecenia, całość.

leszel | 2015-09-10
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo dobra książka dla młodych czytelników.
Warto też zajrzeć na forum Pana Samochodzika, gdzie dyskutuje się także o Paukszcie:
Jest też m.in. wywiad z synem pisarza:

Turms | 2012-06-25
Przeczytana: 2006 rok

naprawdę świetna książka przygodowa;)

moniq8 | 2012-09-24

jedna z książek, które wryły się w moją pamięć i nawet po wielu latach o nich pamiętam

PWS | 2016-12-04
Magdalen | 2016-11-11