Dwie rurki z kremem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-02068-2
dona

Podczas towarzyskiego spotkania u znanego pisarza Karola Dumoulin w malowniczo położnym Domu na Skarpie jego żonie ginie brylantowa broszka. Podejrzenie pada na dawnego przyjaciela, sympatycznego utracjusza, który po latach pojawił się nieoczekiwanie w Hautes Murailles. Kiedy wkrótce potem zostaje zamordowany Karol Dumoulin, sprawa się komplikuje. Kto jest sprawcą zbrodni? Niewierna żona, zbuntowana wychowanica, przyjaciel domu czy członek którejś ze zwalczających się miejscowych partii politycznych? Zagadkę rozwiąże inspektor Randôt przy pomocy amerykańskiego detektywa amatora MacKinsleya.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1989

Nathalie-bibki | 2015-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2015

Misterna intryga, wyraziste postaci – to czynniki, które sprawiły, że opowieść jest bardzo ciekawa, a co za tym idzie – również „wciągająca”. Książkę znalazłam przypadkiem w czasie remontu domu siostry , należała zapewne do poprzednich właścicieli. Cieszę się, że jej ze sobą nie zabrali.:) To moje pierwsze spotkanie z kryminałem i muszę przyznać, że się nie zawiodłam.

pratti | 2012-12-17
Przeczytana: maj 2011