Wojna Wilków

Cykl: Mojra (tom 2)
Wydawnictwo: Otwarte
La guerre des loups
enedtil

„Wojna wilków” to druga część bestsellerowej trylogii „Mojra”, której pierwszy tom zachwycił polskich czytelników. Według pradawnej legendy zbliża się koniec znanego świata i początek nowej ery. Alea, obdarzona niezwykłą mocą, próbuje zrozumieć swoje przeznaczenie. Coraz trudniej znosi rozłąkę z ukochanym Erwanem. Wbrew sobie zostaje wplątana w sieć politycznych intryg. Wybucha wojna....

Według pradawnej legendy zbliża się koniec znanego świata i początek nowej ery.

Wybucha wojna. Dziewczyna musi zdecydować, czy może użyć magii, aby walczyć i zabijać.

Trylogia „Mojra” odniosła sukces nietypowy dla francuskich książek fantasy. Została przetłumaczona na dwanaście języków. W samej Francji sprzedano prawie pół miliona egzemplarzy.

dzosefinn | 2013-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2013

„Wojna wilków” to druga cześć trylogii Mojra. Tym razem Alea musi odnaleźć w sobie siłę, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania oraz pokonać wrogów. Do przyjaciół dołączają nowe twarze, ale niestety kilku z nich polegnie w tej nierównej walce. A wszystko przez dziewczynę – cud. Alea Córka Ziemi, zostaje zmuszona szybko dorosnąć. Stać się osobą odważną, a przede wszystkim drogowskazem, do którego mają podążać jej zwolennicy.
Druga część jest zdecydowanie lepsza od pierwszej, akcja nabiera tempa, więcej jest w tej historii magii, walki, oraz tego niepowtarzalnego klimatu dla takich powieści Fantazy. Jak tutaj odnajduje się wilczyca Imala? Jest przewodnikiem Alei, jest tam, gdzie dziewczyna nie może być.
Wiele przeplatających się emocji, radość, smutek, żal, ból, zemsta, tęsknota, nadzieja… Naprawdę „Wojna wilków” mnie urzekła i warto sięgnąć po pierwszą część (trochę słabszą od drugiej), by móc przy niej naprawdę odpłynąć do świata magii.
Z niecierpliwością zabieram się za...

młoda | 2011-01-26

Mam już trzecią część w domu, spokojnie czeka w szafie, aż ją wezmę w swoje łapki. Drugą część przeczytałam może z miesiąc temu? Zabolało mnie to, że tak niewiele pamiętałam po I. Ściągnęłam sobie mbooka i poczytywałam co chwilę jakieś fragmenty, bo naprawdę sporo rzeczy wyleciało mi z głowy. Ale jak już sobie przypomniałam, było ok.
Co do samej książki... W porównaniu z pierwszą była słabsza. To na pewno. Jednak mówiąc, że mi się nie podobała, skłamałabym. Wciągnęła mnie, pojawiło się wiele nowych rzeczy, dało się lepiej poznać Harcourt i władców Galacji i równocześnie całej Gaelii. No i jest jeszcze kilka nowych intrygujących postaci.
Alea - główna bohaterka... Jak w pierwszej części byłam nią zachwycona, bo pomimo tej diametralnej zmiany w jej życiu w pewien sposób pozostała tą małą dziewczynką. W tej części natomiast wydała mi się zbyt wyniosła. Ja rozumiem, że dobro świata przedstawionego w 'Mojrze' zależy od niej, ale jednak stała się zbyt chłodna dla przyjaciół. Bardzo...

Anja | 2013-05-04
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Jest to druga część trylogii francuskiego pisarza. Według mnie jest ona najlepsza ze wszystkich trzech.
Rozłąka z ukochanym jest dla Alei coraz cięższa. Widzą to towarzyszący jej w podróży Faith i Mjolln. Dodatkowo co noc dziewczyna wymyka się na spotkanie z tajemniczą białą wilczycą. Zwierzę jest w stosunku do niej nieufne, z czasem jednak przekonuje się do Alei.
Cała Gaelia przeżywa kryzys, nawet w Radzie Druidów dochodzi do rozłamu.
Bardzo podoba mi się styl pisania tego Autora. Nie lubię, gdy w rozdziale jest poruszany więcej niż jeden temat (mam tu na myśli gwiazdki oddzielające poszczególne wydarzenia w danym rozdziale), jednakże w tej książce w ogóle mi to nie przeszkadzało. Opisy walk i bitew nie są przytłaczające, nie zanudzają. Za to duży plus.
Może to wina mojej kiepskiej inteligencji, ale akcja jest nieprzewidywalna. Raz akcja toczy się na polu bitwy, raz w pałacu a raz w podróży. Najbardziej zaskakuje zakończenie. Gdy czytałam ostatnie karty, słowa Autora wzbudziły...

Edyta Kyzioł | 2013-08-15
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Dalszy ciąg przygód Alei urzekł mnie i jestem pewna że sięgnę natychmiast po ostatnią część trylogii. Wielu ludzi uważa że Alea w książce jest za młoda jak na rzeczy które robi, ale myślę że właśnie o to chodzi, dzięki temu że jest Samildanachem stała się dojrzalsza niż inne nastolatki. Jest wręcz wzorem.

Według legendy wraz z Samildanachem zbliżają się wielkie zmiany, Alea postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się jakie jest jej przeznaczenie, chce wiedzieć co musi zrobić, czy powinna walczyć? Dziewczyna ma coraz więcej wrogów, ale i potrafi sobie znaleźć sprzymierzeńców gotowych dla niej zginąć. Dodatkowo smutek Alei wzmaga się codziennie z tęsknoty za ukochanym Erwanem.

Tym razem Wilczyca Imala ma w książce większą rolę do wykonania, musi pomóc Alei odnaleźć przyjaciół i... reszty dowiecie się czytając książkę, nie chcę zdradzać za wiele. :)

Książka sprawia że targają mną różne uczucia, potrafi wzbudzić silne emocje, zarówno płacz jak i śmiech. Polecam ją wszystkim którzy...

Molaris | 2017-03-11
Przeczytana: 11 marca 2017

Widać, że książka trzyma poziom poprzedniego tomu. Powiem więcej, nawet trochę go podnosi. Ciekawe zakończenie, chociaż nie aż tak zaskakujące (przynajmniej dla mnie). Nie mogę się doczekać, aż sięgnę po ostatni tom.

Maharet | 2013-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Jak i pierwsza część jest lekka, dobrze się czyta, cały czas jest utrzyma akcja. Szczerze polecam :-)

książek: 1966
mamase | 2011-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2011

Fabuła i myśl przewodnia fajne, ale nie mogę sobie poradzić ze stylem. Strasznie mi nie leży...

Agata Horwat | 2012-12-05
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo dobra książka, głębsze przemyslenia nt. istnienia boga i sensu istnienia. Polecam ;)

Scarlett | 2011-08-30
Przeczytana: 2011 rok

Książka ani trochę mi się nie spodobała. Za dużo było w niej polityki, a za mało przygód.

PięknoCzytania | 2012-12-22

Dziwna historia jednak ciekawa.. Wciąga Cię w akcję książki ..