Noc wilczycy

Okładka książki Noc wilczycy
Henri Loevenbruck Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Mojra (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2010-06-17
Eliza Kasprzak-Kozikowska

Okładka książki Sérum - 6 Henri Loevenbruck, Fabrice Mazza
Ocena 6,0
Sérum - 6 Henri Loevenbruck, ...
Okładka książki Sérum - 5 Henri Loevenbruck, Fabrice Mazza
Ocena 6,0
Sérum - 5 Henri Loevenbruck, ...
Okładka książki Sérum - 4 Henri Loevenbruck, Fabrice Mazza
Ocena 7,0
Sérum - 4 Henri Loevenbruck, ...

więcej Więcej

Na półkach: , , , , , ,

Nie. Po prostu nie.

Komu spodobał się poprzedni tom, ma szansę spodobać się i ten. Kto już w drugim się męczył, trzeci niech lepiej sobie odpuści.

W skrócie, pomysł na fabułę nadal dobry, wykonanie nadal kiepskie z tendencją do bywania beznadziejnym.

Cykl miał dobre elementy, ale jest też główna bohaterka, jako prawilna Mary Sue nafaszerowana superinteligencjią i...

Wspaniała trylogia. Połączenie fantasy, przygody i historii. Wojna która opanowała cały kraj pochłonęła tysięce żołnieży i koni. Historia Alei i Imali która jest magiczna i niezwykła porusza wiele serc. Polecam każdemu.

W porównaniu do poprzednich tomów, widać spadek formy autora. Trudno było mi dopatrzeć się tego co tak urzekło mnie w dwóch wcześniejszych tomach. "Noc Wilczycy" już bardziej przypomina dzieła współczesne niż baśnie Irlandzkie. Jednakże muszę przyznać, że jest to piękne zakończenie trylogii Mojra.

No cóż... spodziewałam się czegoś trochę lepszego.

Ta część jest zdecydowanie najlepsza. Przez pierwsze dwa tomy miałam niesamowity problem z narracją, która po prostu mi nie odpowiadała, a do tego śmiać mi się chciało, gdy przyszło mi czytać wątki miłosne... Przy trzeciej już przywykłam.
Książki dużo nadrabiały fabułą, bo już za sam pomysł można dać dużego plusa, mimo iż wykonanie (przynajmniej w moim odczuciu) irytowało....

"Finghin przystanął. Popatrzył na dziewczynę. Była naprawdę piękna. Teraz to zrozumiał: w miłości, jaką darzył ją jego własny magistel Erwan, nie było nic dziwnego. Każdy, kto ją spotkał musiał się w niej choć trochę zakochać. Młody druid, chociaż jego serce wybrało Kaitlin, też nie był zupełnie nieczuły na niezwykły urok Alei. Podziwiał jej błękitne oczy, ciemne włosy,...

Ostatnia część trylogii Mojry przeczytana o 2 w nocy. Książka wciągnęła mnie do świata Gaelii. Moim zdaniem nawet dobrze napisał serie chociaż najwybitniejsza nie jest. Co mi nie pasowało to to, że ciągle zmieniał się punkt widzenia rzeźnik, królowa, hrabiowie, Aleia i jej towarzysze, Arcydruid, nawet największy wróg - Maolmòrdha. Moim zdaniem za duża rozbieżność. Nawet...

„Noc wilczycy” to ostatni tom trylogii Mojra.
Alea, Córka Ziemi, kontynuuje swoją misję. Przy pomocy przyjaciół wypełnia trzy przepowiednie zapisane w Encyklopedii Analnego i na zawsze zmienia Gaelię. Moc, która była przywilejem wybrańców zanika, wojna staje się katharsis (oczyszczeniem), a to, co było tajemnicą, przestaje takową być.
Powieść przepełniona jest wszelakimi...

dobro zwycięża :)

Wspaniała.