Bez rodziny

Sans famille
83-10-08873-6
rodzina, literatura dziecięca
sav

Historia chłopca wykradzionego rodzinie, który jako wędrowny grajek przemierza dalekie drogi w poszukiwaniu prawdziwych rodziców. Przeżywa w ciągu swej wędrówki wiele niezwykłych i niebezpiecznych przygód, walczy z ludzkim złem, zdobywa wiernych przyjaciół.

Snoopy | 2010-06-14

W dzieciństwie czytałem ją wielokrotnie i za każdym razem ryczałem jak bóbr. Podejrzewam, że dziś pewnie tak wysoko bym jej nie ocenił, ale daję maksymalną ilość gwiazdek ze względu na ogromny sentyment do tej sentymentalnej powieści. ;)

Bożena1 | 2015-04-23

Prezent gwiazdkowy od Rodziców dla mojego brata. Czytaliśmy we troje, nie jeden raz, ulubiona książka mojego dzieciństwa.

Książka mojego dzieciństwa. Wzruszająca historia, opowieść od której nie sposób się oderwać. Do dziś pamiętam losy małego Remiego. Gdy byłam dzieckiem bardzo emocjonowałam się jego przygodami, kibicowałam mu, smuciłam się wraz z nim. Takich książek się nie zapomina. Gorąco polecam.

marzena95 | 2013-11-16

Po raz pierwszy przeczytałam ją jako dziecko, gdy znalazłam ją w starych książkach ojca. Bardzo mnie wzruszyła historia Remiego, aż płakałam, chociaż zazwyczaj się powstrzymuję :) Ta książka uczy miłości, wrażliwości. Dzięki niej można zrozumieć biedę i niedolę innych. Polecam wszystkim!

jukanii | 2015-07-16
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 lipca 2015

Interesująca pozycja francuskiego autora.
Znalazłam ją na półce mamy, jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do jej książek, ale z braku lepszych rozwiązań dobre i to... Ta też trafiłam na "Bez rodziny" Hectora Malota. Była to ciekawa książka dla dzieci. Byc może gdybym ją przeczytała w dzieciństwie, kilka lat temu to spodobałaby mi się jeszcze bardziej, teraz natomiast widzę w niej kilka sytuacji i szczególików, które ja osobiście bym zmieniła.

Zofia | 2015-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Ta książka przejęła mnie swoim autentyzmem i niewątpliwą prawdą, która sfinalizowała całą powieść, określając tym samym jej ukrytą myśl przewodnią. Jednak nie będę jej zdradzać, aby pozostawić przyszłym czytelnikom całkowitą wolność do własnej interpretacji i refleksji.
Wdzięk z jaką została zastosowana przez autora narracja pierwszoosobowa sprawia, że odbiorca staje się częścią opowiadanej historii, razem z jej bohaterami cieszy się i smuci.
Zdecydowanie polecam ją osobom w każdym wieku.

Dortek | 2013-09-17
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa
Przeczytana: 01 stycznia 1985

Książka wczesnych lat mojej młodości. Poruszająca.

Aska96 | 2011-06-07
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 07 czerwca 2011

książka jest dobra, ale po przeczytaniu szeregu thrillerów, kryminałów, sensacji - nie rusza mnie tak jak powinna.

betina360 | 2013-01-07

ksiazka czytana w dziecinstwie i bardzo mi sie podobala

Patrycja | 2015-08-07
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 01 maja 2014

Czytałam już jakiś czas temu tą książkę. I do dziś jest moją ulubioną :) Tak naprawdę najlepiej samemu ją przeczytać ! Jest wzruszająca !