Luis Barnavelt i potwór Dzikiego Strumienia

Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Luis Barnavelt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Beast under the Wizard's Bridge
83-7245-579-1
BlackCherry

Stary most w Nowym Zebedeuszu grozi zawaleniem. Kiedy władze miasta postanawiają zastąpić go nowym, Luis zaczyna się bać. Przeczuwa nadciągające niebezpieczeństwo. Nie rozumie jednak, skąd bierze się jego strach. Aż do dnia, kiedy wraz z Ritą odkrywa przerażający sekret starego mostu. Nawet czarodziejska moc wujka Jonatana może okazać się tu bezradna...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2001

| 2013-02-01

Po latach ponownie - z ciekawości - sięgnęłam po tę serię i szybko ją odłożyłam. Jednak ta dekada zrobiła swoje. Książki jak najbardziej przeciętne dla mnie Teraźniejszej.
Niemniej wszystkie oceniam na 7, bo to są książki mojego dzieciństwa - mniej więcej lata 8-10. Pamiętam, że wtedy bardzo mi się podobały. Każdą przeczytałam po kilka razy i wiele miłych wspomnień z tymi książkami się wiąże.
Wniosek: seria o Luisie Barnavelcie nie jest porywająca dla młodzieży czy dorosłych, ale dzieciom z pewnością się spodoba :)

Balboa | 2016-06-12

Trochę podobne do Władcy Pierścieni ze względu na konia-widmo, ale bardzo dobrze napisane.

Natalia Wajer-Mindak | 2016-09-18
Na półkach: Przygodowa, Przeczytane