Abramakabra, czyli jak załatwić mafię

Tłumaczenie: Alicja Marcinkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wrota Wyobraźni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Pure dead magic
wyobraźnia, mafia, komputery
Enyo

Skomputeryzowane zamczysko, fosa z krwiożerczym krokodylem, ponury loch ze smokiem, mówiąca tarantula, babcia Strzyga zamrożona w lodówce. To urocze miejsce to dom Tytusa i Pandory Diabli-Nadallich. Ale nawet dzieci czarownicy miewają problemy. Zwłaszcza gdy ich zminiaturyzowana siostra trafia przez przypadek do modemu i zaczyna krążyć w cyberprzestrzeni, ojciec zostaje porwany, a oni stają się celem płatnych zabójców. Ale od czego są czary... I e-maile?

| 2013-07-26
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Nie jest to najambitniejsza książka pod słońcem, lecz w tym wypadku nie należy tego poczytywać jako wadę. Nie znajdziemy tu rozwlekłych filozoficznych rozważań, za to niejednokrotnie będziemy się śmiać do rozpuku, śledząc dzieje bohaterów rodem z rodzinki Adamsów.

Dobra na rozluźnienie umysłu, podobnie jak kolejne części "Abramakabry". Polecam czytelnikom zmęczonym starciem z jakimś "kolosem" literatury.

Sięgnęłam po nią w początkach gimnazjum, zachęcona dobrą opinią koleżanki.
Całkowita porażka. Pamiętam, że byłam zniesmaczona tą książką - poczucie humoru niezwykle infantylne, irytujące postaci, głupawe wątki... Właściwie, do dziś zastanawiam się, co urzekło koleżankę, inteligentną przecież osobę, w tej pozycji. Nie jestem sztywniarą, lubię czarny humor, abstrakcyjny też, po prostu nie lubię prymitywnego i żałosnego.

Silje | 2013-08-18
Na półkach: Przeczytane, Mam!

Zabawna, lekka, przyjemna lektura, polecam na poprawienie humoru :)

Marta Marczak | 2016-10-22
Przeczytana: 14 kwietnia 2006