(Bez)błędny rycerz

Cykl: Opowieści z Czarnego Lasu (tom 1) | Seria: Wrota Wyobraźni
Wydawnictwo: Amber
Goodknyght!
silverraven

Życie nie jest łaskawe dla biednego Willa, świniopasa i chłopca do bicia złośliwego syna władcy Rubb Polesia. Dlaczego często ucieka w marzenia - o Szkole Rycerskiej i o zostaniu rycerzem. Ale sprawy idą na opak w mieście Rubb Polesie i przeznaczenie szykuje mu inny, o wiele cięższy los. Piękna Róża i jej automatyczna kusza, złośliwa gadająca Harfa i smoki, Runomistrz i jego sekret, dziwaczne postaci z przedziwnymi zwyczajami oraz inne stworki i potworki - wszystko to sprawia, że Czarny Las staje się dla Willa jeszcze mroczniejszy... Największym marzeniem Tyma jest być czarnoksiężnikiem - nigdy więcej się nie przemęczać. Na razie do perfekcji opanował sztukę wymigiwania się od pracy i nauki. Magiczna mikstura sprawia, że naprawdę staje się czarnoksiężnikiem. I to najszybszym w Czarnym Lesie!

Katarzyna | 2012-02-01
Na półkach: Przeczytane, Opinie
Przeczytana: 2009 rok

hmn, książka "(Bez)błędny rycerz" nawet ciekawa jak na okres kiedy to czytałam, polecam w szczególności osobom w przedziale wiekowym 10-12 lat :). Czy wciąga? nie jestem pewna, wszystko zależy czy interesują Cię losy pewnego młodego chłopca do bicia ;>

Florciar | 2011-03-21

Super śmieszna książka pełna przygód, magii i oczywiście dobrego chumoru!

Jakub Michalski | 2014-07-24
Przeczytana: 2013 rok

Ciekawa książka o "chłopcu do bicia" który stał się takim jakby bohaterem :O

Lynnka | 2011-08-11
Przeczytana: 01 marca 2010