Brama kota

Wydawnictwo: Amber
The Gate of the Cat
czary, czarownice, świat czarownic
Lisek_1986

Rada Czarownic osłabiona po Wielkim Poruszeniu wysyła do Escore Czarownice, by odnalazły starożytne źródło Mocy.
Jednak Moc chadza własnymi ścieżkami.
Jest to 8 część cyklu Świat Czarownic.

Basiek | 2017-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2017

Książka z rodzaju "do wmęczenia". Największe jej plusy to: mała liczba stron i ciekawa okładka (przy pierwszym, pobieżnym obejrzeniu nie dostrzegłam na niej człowieka). Poza tym, zero zachwytów. W czytaniu zrobiłam sobie nawet kilkudniową przerwę (sprawy zawodowe wzięły górę) i muszę przyznać, że za bardzo nie ciągnęło mnie do wznowienia lektury.

Mamerkus | 2014-03-24
Przeczytana: 24 marca 2014

Ostatni tom podcyklu o Estcarpie. Motyw jest taki, że w konflikt z siłami Ciemności zaplątuje się Kelsie Mcblair, przybyłe przez tytułową bramę kota niewinne dziewczę z naszej rzeczywistości. Zaraz po przybyciu Kelsie zostaje zaopatrzona przez umierającą czarownicę w swój klejnot mocy, a tym samym oczywiście nakłada na dziewczynę geas, by odnaleźć starożytne źródło mocy klejnotu. Potem na chwilę Kelsie trafia do siedziby Światłości, a potem wyrusza w najbardziej poroniony quest w dziejach literatury.
Ocena 2/10 tylko dlatego, że przez pierwsze kilkadziesiąt stron Kelsie nie jest w ogóle zainteresowana przebywaniem w tym świecie, tymi magicznymi pierdu-pierdu, chce wrócić do naszego świata i generalnie całkiem ciekawie to zostało przedstawione, w szczególności w konfrontacji z Simonem Tregarthem, który pojawia się tutaj epizodycznie. Niestety potem Kelsie zostaje opanowana przez geas i zaczyna wędrówkę na wschód razem z czarownicą z Estcarpu do pierwotnego źródła mocy klejnotów....

michnar3 | 2013-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2013

Epickie zakończenie w większości świetnego cyklu, na pewno przeczytam więcej książek Norton. Tym razem zupełnie inna bohaterka, Kelsie trafia nagle do Świata Czarownic. Tradycyjnie dla serii rzucono na nią zaklęcie geas. Wyrusza mimowolnie na wyprawę w poszukiwaniu starożytnego źródła mocy. Towarzyszy jej między innymi znany z tomu szóstego Yonan.

Octopus | 2015-07-14
Przeczytana: 2014 rok

nie czytałam poprzednich tomów, może dlatego nie trafiła do mnie tak jak inne pozycje tej autorki

sav | 2010-06-13

Najchętniej dałabym "słabe" ale nie chcę niesprawiedliwie zaniżać oceny, bo nie byłam w pełni zapoznana z poprzednimi częściami, co mogło się przyczynić do mojego negatywnego odbioru książki. Ogólnie mówiąc, podchodziłam do książki kilka razy, bo była mi przedstawiona jako genialna pozycja genialnej autorki. Niestety zawiodłam się boleśnie, akcja okazała się powolna, bohaterowie antypatyczni, a rozwiązanie niesatysfakcjonujące. Nie jestem wielką fanką opisów godnych Tolkiena czy Mickiewicza, ale w tej książce odczuwałam ich zdecydowany brak, wręcz kompletną posuchę.

Efemeryda | 2017-03-24

Kolejny tom lubianej przez mnie sagi, wyczekiwany. I..drobny zgrzyt. Przeczytałam, podobał się, tylko jakby mniej. Czyta się świetnie, nie ma dłużyzn, nie zniechęca do następnych tomów, tylko wrażenie, że to już nie to. Jednak literatura rozrywkowa pierwsza klasa, dla fanów z wyobraźnią:)

Bartek Biedrzycki | 2015-06-02

Z początku całkiem nieźle. Potem coraz słabiej. Geas jako motor fabuły niestety straszny.

Więcej w podcaście: http://www.gniazdoswiatow.net/2015/06/13/quest-08-brama-kota/

Honoo69 | 2014-09-05
Przeczytana: 05 września 2014

Nie spodobała mi się ta książka. Źle mi się ją czytało, czasem wręcz męczyło. Historia też nie przypadła mi do gustu.

voyager1975 | 2011-07-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

dobra

moondust | 2017-05-25