A Sensible Life
wakacje, rodzina, romans, wybór
niebieska

Dziesięcioletnia Flora Trevelyan spędza wakacje 1926 roku w Bretanii. Zaniedbywana przez rodziców, zdobywa życzliwość szykownych wczasowiczów i zostaje przyjęta do ich grona. Zakochuje się w Cosmie... w Hubercie... w Feliksie... Ale będzie potrzebowała prawie czterdziestu lat, by nawiązać i przeżyć romanse z tymi trzema zupełnie różnymi mężczyznami, by wreszcie dojrzeć i dokonać wyboru.

Tania | 2014-05-28

Książka mnie zainteresowała i zaskoczyła. Porusza temat dojrzewania, porzucenia przez rodziców, potrzeby bycia akceptowaną i pokazuje, jak wielką można zrobić krzywdę swojemu dziecku, kiedy własny egoizm dochodzi do głosu. Porusza, lecz nie do łez, raczej do przemyśleń.

| 2012-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2012

Przeurocza, prześmieszna, frywolna lektura. Miejscami odważna, miejscami sentymentalna. Trudno się oderwać. Lekka, dowcipna, angielski humor, Jestem zauroczona.

Ewa | 2015-11-26
Przeczytana: 10 września 2010