Nicholas Pileggi Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
83-86868-85-6
Marek Fedyszak
nicholas pileggi casino

Z założenia powinno być podobnie interesująco jak w przypadku Chłopców z ferajny (również autorstwa Pileggiego z adaptacją również Scorsese). Jednak całość wypada niestety blado - historia jest o wiele dłuższa niż w filmie i ciężko się tu rozeznać znając wcześniej ekranową wersję. Mnogość nazwisk i mieszanie wydarzeń nie pomaga, czyta się bardzo topornie...

Po niezłych „Chłopcach z Ferajny” postanowiłem sięgnąć po drugą książkę Nicholasa Pileggi – „Casino”. I niestety znów się trochę rozczarowałem.

Nicholas Pileggi urodził się 22 lutego 1933 w Nowym Yorku. Amerykański pisarz, scenarzysta i producent filmowy pochodzenia włoskiego. Napisał dwie powieści – „Chłopcy z ferajny” („Wiseguy: Life in a Mafia Family”) i „Casino” – o...

Ciekawa książka, wszystko na faktach.

Chłopaki z ferajny 10/10. Ale Casino duuużo słabsze. Chaotycznie napisane, przytłacza ilość postaci i nazwisk.

Książkę przeczytałem oczywiście po obejrzeniu filmu z super trio - De Niro - Pesci - Scorsese. Świetna opowieść. Pileggi odwalił świetną robotę spisując tą historię. Jest kilka "smaczków", które zostały pominięte w filmie.

Także gorąco zachęcam do przeczytania

Książkę kupiłem po obejrzeniu filmu z jednym moich ulubionych aktorów, Robert De Niro. Pomimo tego, że znałem historię, to jednak "połknąłem" ją dosyć szybko.

Dyskusje

• Mafia