Chłopcy z Ferajny

Tłumaczenie: Barnard Andrzejewski
Wydawnictwo: Aramis
Wiseguy Life in a Mafia Family
Guinevere7

Obejrzałeś juz film? A więc przeczytaj jeszcze ksiażkę! Bowiem cała jej zawartośc jest prawdą, szczerą prawdą i tylko prawdą. Dzieje "Chłopców z ferajny" to prawdziwy, fascynujący dokument, autentyczna relacja, swoista spowiedź przestępcy, książka daleka od literackiej fikcji, chocby nawet stworzonej przez tak wybitnych twórców, jak Mario Puzo. Skoro więc masz mocne nerwy i nie narzekasz na brak wyobraźni, potraktuj tę lekturę jako wewnętrzny kategoryczny imperatyw, swoistą własną "propozycję nie do odrzucenia", a zyskasz w zamian niezapomniane czytelnicze przeżycia.

Zachwycona jestem książką bardzo prawdziwa historia świata gangsterów, świetnie napisana.
Doskonała,genialna książka wciąga niemożliwie...rewelacyjna:))

Grażyna | 2010-07-28
Przeczytana: 05 lipca 2010

Dla lubiących gangsterskie klimaty to naprawdę hit. Pozycja obowiązkowa do przeczytania.
Bardzo realistyczna.
Film to już klasyka gatunku /kto nie pamięta Roberta de Niro?/
Polecam jako bdb, tyle, że czyta się za szybko.

hanterkaa | 2016-03-11
Na półkach: Pożyczone, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 11 marca 2016

Książka,która daje nam prawdziwy,niczym nieupiększony obraz światka przestępczego,w którym nie ma przebacz,a jeśli spodziewasz się śmierci, to tylko z ręki najlepszych przyjaciół.Ciekawa lektura opowiadająca o jednym z największych skoków w historii przestępczości.

Książka jest, o dziwo, znacznie mniej popularna niż film o tym tytule, który znają prawie wszyscy. Dla tych, którzy obejrzeli film i przeczytali spowiedź Henry'ego, ex-gangstera (który skorzystał z możiwości zostaniem świadkiem koronnym, w zamian za zeznania opisujące działallność jego grupy i pogrążęnie byłych wspólnikow). Jest to powieść oparta na faktach, jedynie nazwiska zostały zmienione i inne szczegóły tego typu. Czy jest to kolejna książka byłego bandziora który próbuje usprawiediwić swoje czyny trudną modością? Nie powiedziałabym- wszak nie pochodził z bogatej rodziny, ale pod mostem nie mieszkał. Z resztą nie mnie osądzać ludzi, mogę ocenić jedynie postać literacką i jej przedstawienie przez Autora. A w tym przypadku choć portrety bohaterów nie były szczególnie głębokie, może za sprawą ich plastycznego opisu, świetnie oddawały sywetki ludzi których poznajemy w "Chopacach z feralny".
Książka ta jest opisem- z perspektywy czasu- bandyckiego życia głównego bohatera i jego...

Linda | 2014-03-06
Przeczytana: marzec 2014

No po prostu bomba lepsza książka niż jakiś "Ojciec chrzestny"Bez mydlenia oczu. Musze przyznać przerażające ale prawdziwe jak szybko można stracić kontakt z rzeczywistością i zacząć kręcić lewe interesy.Gdy się jest w takiej ferajnie niema odwrotu jest tylko śmierć, zadana przez mile uśmiechających się partnerów z ferajny jak tylko stracisz na chwile kontakt wzrokowy oni cię sprzątną. Interesy tej ferajny wydają się mi nie efektywne i mało skuteczne. "Zarabiają" i od razu wypuszczają forsę na jakieś panny lekkich obyczajów i gry, ale taka prawda. Trochę głupie ale czytałam z zapartym tchem dlatego taka ocena.

Pauleta | 2012-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Rewelacyjna książka, pozycja obowiązkowa dla fanów książek/kina gangsterskiego, znakomicie napisana, szczególnie gdy opowiada sam Henry, bardzo prawdziwa, trzyma w napięciu i fascynuje

Katarzyna Kunowska | 2014-12-10

Pozycja obowiązkowa dla fanów filmów i książek o mafii. Pileggi szczegółowo przedstawił losy Henry'ego Hilla i innych "chłopców z ferajny".

Rewelacyjna, wciagajaca i trzymajaca w napieciu. najlepsze momenty to te kiedy opowiada Henry. polecam

Kamil Lee | 2013-11-10
Przeczytana: 2008 rok

Powiem tak - uwielbiam film jak i książkę( Wiseguy - tytuł org.). Czyta się jednym tchnieniem. Kapitalny klimat, narracja - jednym słowem dla miłośników gatunku pozycja nie do ominięcia

Tomek_DeVito | 2012-09-03
Przeczytana: 2007 rok

Książka Pileggiego, która była świetnym materiałem do klasyka filmowego Martina Scorsese. W książce jest wiele rzeczy pominiętych w filmie, między innymi jak Henry Hill kręcił bizenesy w wojsku, opcje z ustawianiem meczów koszykówki i wiele innych. Pasjonująca historia, godna polecenia mimo, że pewnie widziało się wcześniej film.

Jeden z moich prywatnych klasyków