83-01-00104-6
historia, prawo
historia
Wilczek

Szczególnym zadaniem historii państwa i prawa Polski jest ukazanie całokształtu ojczystego ustroju społecznego, politycznego i prawa sądowego w ich wzajemnych powiązaniach i przemianach... Historia państwa i prawa Polski stanowi część powszechnej historii państwa. Jeśli ją wyodrębniamy to dlatego, że pragniemy ukazać, jak prawidłowości ogólne przejawiały się na gruncie polskim. Chodzi o uchwycenie tego, co stanowiło o konkretnohistorycznym charakterze tych przemian, w rezultacie których ukształtował się i rozwinął naród polski, jego państwo i prawo.

Artur | 2016-04-27
Nika | 2015-11-07