Prawo rzymskie

Tłumaczenie: -
Wydawnictwo: Ars Boni et Aequi
83-900964-5-5
solange

Podręcznik zawiera wykład prawa rzymskiego przeznaczony dla studentów prawa. Stworzony został pod kątem widzenia potrzeb studiów cywilistycznych, ze względu na fakt, że prawo rzymskie odgrywa przede wszystkim rolę wstępu do nauki prawa i procesu cywilnego. Podręcznik składa się z dwóch połączonych za pomocą odsyłaczy części. Pierwsza z nich obejmuje wykład poświęcony historii źródeł prawa...

Podręcznik składa się z dwóch połączonych za pomocą odsyłaczy części. Pierwsza z nich obejmuje wykład poświęcony historii źródeł prawa rzymskiego oraz rzymskiemu prawu prywatnemu formalnemu i materialnemu, część druga zawiera zbiór najważniejszych źródeł wraz z tłumaczeniem.

źródło opisu: http://www.arsboni.com.pl/html/main_nas.html

źródło okładki: http://www.arsboni.com.pl/html/main_nas.html

Sicurano_Gulleborga | 2016-09-01

Dla mnie kojarzy się głównie z ciężką pracą na polu. Treść nie porwała mnie do tanga, ale to w większej mierze przez okoliczności. Książka na krótko zagościła w większych fragmentach w moich myślach. Pozycja skierowana dla docelowej grupy ludzi, dla której jest niekwestionowanym klasykiem.

Jędrzej Gryko | 2014-10-03
Przeczytana: 2014 rok

Wykłady Pana Profesora to była prawdziwa uczta intelektualna!

Dominik | 2016-06-09
piotrk7 | 2016-04-06