Okładka książki Historia Rzymu

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
historyczna
typ
papier
7.16 (25 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Dzieje Rzymu to historia miasta-państwa, które w pewnym momencie rozpoczęło niepowstrzymaną ekspansję, by po kilku stuleciach podbojów zawładnąć światem śródziemnomorskim i połową kontynentalnej Europy. Dzieło obala mity tradycyjnej historiografii.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Piotr12 | 2013-12-08
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane

Świetne ujęcie procesów i powiązań gospodarczych z którymi dopiero związane są konkretne decyzje. Wydarzenia bez kontekstu nie mają logiki zaś Adam Ziółkowski dość dobrze zakreśla świat splotu interesów, różnic kulturowych i etnicznych, powiązań mikro i makro ale i także wpływu na niższym poziomie czyli kręgów towarzyskich świata rzymskiego. To wszystko toczy się razem dzięki czemu syntetyczny obraz historii Rzymu staje się i bardziej zrozumiały, i bardziej ludzki.

kairos | 2013-02-26

Ciężka, dla znających temat. Skupia się na skutkach i przyczynach, a nie na datach.

amiranda | 2014-08-16
zinio | 2014-07-08