7,22 (32 ocen i 4 opinie)
historyczna

Dzieje Rzymu to historia miasta-państwa, które w pewnym momencie rozpoczęło niepowstrzymaną ekspansję, by po kilku stuleciach podbojów zawładnąć światem śródziemnomorskim i połową kontynentalnej Europy. Dzieło obala mity tradycyjnej historiografii.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Sekret Sonji
  • Wyspa
  • Nie ma nieba
  • Nie tacy oni straszni
  • Zwykły człowiek
  • Pół świata
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Ekspozycja
  • Widok z nieba
  • Powrót do Daringham Hall
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

9,33 (3 ocen i opinii)
Pół świata
Joe Abercrombie

7,5 (6 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,7 (46 ocen i opinii)
Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

6,85 (144 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
MonicaAlice | 2015-04-15
Przeczytana: kwiecień 2015

Trudna, nie do przebrnięcia dla nieznających tematu, a z pewnością fascynująca dla pasjonatów. Autor nie skupia się na faktografii, którą w jego założeniu czytelnik powinien znać, o wiele więcej miejsca poświęca porównaniu badań, interpretacji i poglądów na temat dziejów starożytnego Rzymu.

oureion | 2014-11-11
Przeczytana: 09 listopada 2014

Po pierwsze i najważniejsze - parafrazując swobodnie tytuł jednego z filmów nieocenionych braci Coen: to nie jest książka dla niecierpliwych ludzi. Dla "historycznego laika", za jakiego się uważam, dzieło prof. Ziółkowskiego to nie lada wyzwanie - autor nie zabawia się w prowadzenie czytelnika za rączkę, nie próbuje ułatwić mu podróży przez tysiącletnią historię Cesarstwa. Już od pierwszy stron, obejmujących omówienie znalezisk archeologicznych z czasów archaicznych można srodze się przerazić - tekst pełen jest niezrozumiałych słów i pojęć, których profesor w żaden sposób nie próbuje nam przybliżyć. Kiedy jednak przebrniemy przez ten cokolwiek ciężki etap otrzymujemy sowitą nagrodę - wyśmienicie napisaną i arcyciekawą analizę historii Cesarstwa Rzymskiego od powstania zalążków mieściny Rzym po definitywny koniec Cesarstwa Zachodniego.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko bić pokłony profesorowi pod względem literackiego kunsztu, z jakim ta monografia została napisana. Wiele bym...

Piotr12 | 2013-12-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia

Świetne ujęcie procesów i powiązań gospodarczych z którymi dopiero związane są konkretne decyzje. Wydarzenia bez kontekstu nie mają logiki zaś Adam Ziółkowski dość dobrze zakreśla świat splotu interesów, różnic kulturowych i etnicznych, powiązań mikro i makro ale i także wpływu na niższym poziomie czyli kręgów towarzyskich świata rzymskiego. To wszystko toczy się razem dzięki czemu syntetyczny obraz historii Rzymu staje się i bardziej zrozumiały, i bardziej ludzki.

kairos | 2013-02-26

Ciężka, dla znających temat. Skupia się na skutkach i przyczynach, a nie na datach.

Rafał | 2015-07-26
Wampirzak | 2015-05-16