Historia powszechna. 1789-1870

Seria: Historia Powszechna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historia powszechna, XIX wiek
historia

Najpopularniejsza synteza historii XIX wieku! Omawiając lata 1789-1870 podręcznik przedstawia sprawę polską na tle wydarzeń międzynarodowych (m.in. rozbiory, powstanie styczniowe), rewolucje we Francji, okres napoleoński, układ sił w Europie w dobie Świętego Przymierza, Wiosnę Ludów (Francja, Niemcy, Austria, Włochy, Prusy, Węgry, Portugalia, Hiszpania, Belgia, Dania, Szwecja, Wielka...

Najpopularniejsza synteza historii XIX wieku!

Omawiając lata 1789-1870 podręcznik przedstawia sprawę polską na tle wydarzeń międzynarodowych (m.in. rozbiory, powstanie styczniowe), rewolucje we Francji, okres napoleoński, układ sił w Europie w dobie Świętego Przymierza, Wiosnę Ludów (Francja, Niemcy, Austria, Włochy, Prusy, Węgry, Portugalia, Hiszpania, Belgia, Dania, Szwecja, Wielka Brytania, Półwysep Bałkański), sprawę chłopską i robotniczą (socjalizm), rozwój nauk przyrodniczych, techniki i przemysłu, ruchy narodowe i tajne organizacje polityczne, wojnę krymską i jej następstwa, sprawę zjednoczenia Niemiec, ruch kolonialny państw europejskich, wojnę francusko-niemiecką 1870-71 roku, a także zjednoczenie Niemiec i Włoch.

Książka zawiera:
mapy;
interesujące ilustracje;
indeksy - osób, nazw geograficznych i etnicznych.

źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl

Elevander | 2013-05-07
Na półkach: Przeczytane, XIX wiek
Przeczytana: 07 maja 2013

Dobra synteza dziejów powszechnych od 1789 do 1870 r. Bardzo szczegółowy opis wydarzeń, czego brakuje chociażby nowszemu podręcznikowi Chwalby. Przeszkadzać może tylko - wytłumaczalne poprzednim ustrojem - skrzywienie w kierunku marksistowskim.

Tomasz Babnis

Paulina | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

XIX wiek. Tak wiele się działo. Książka świetna dla studentów historii. Polecam.

Jakub | 2014-11-28
Przeczytana: 22 listopada 2014
jelonek93 | 2015-09-10
Na półkach: Przeczytane, Historyczne
Przeczytana: wrzesień 2015

Nie to, że czegoś tam nie ma, ale to co tam jest, jest wszędzie! Przygotowując się do egzaminu z tego podręcznika dostawałam białej gorączki. Krótkie rozdzialiki - nie powiem - niezwykle pocieszające, jeśli patrzymy ogólnie na obszerność książki. Jednak rozwiązanie chronologiczne zupełnie nie przypadło mi do gustu. Zdecydowanie bardziej odpowiadają mi podręczniki o problemowym rozkładzie tematów.

Justine Namikawa | 2018-03-15
Edyta | 2018-01-10