Historia ustroju i prawa polskiego

Okładka książki Historia ustroju i prawa polskiego Juliusz Bardach, Bogusław Leśnodorski, Michał Pietrzak
Okładka książki Historia ustroju i prawa polskiego
Juliusz BardachBogusław Leśnodorski Wydawnictwo: LexisNexis nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
LexisNexis
2009-01-01
1994-01-01
9788376201924
prawo historia prawa historia Polski podręczniki akademickie

Okładka książki Historia państwa i prawa polskiego Juliusz Bardach, Bogusław Leśnodorski, Michał Pietrzak
Historia państ... Juliusz Bardach, Bo...
Okładka książki Polska tysiącletnia Aleksander Gieysztor, Stanisław Herbst, Bogusław Leśnodorski
Polska tysiącl... Aleksander Gieyszto...
Okładka książki Historia ustroju Polski (1764-1939) Andrzej Ajnenkiel, Bogusław Leśnodorski, Władysław Rostocki
Historia ustro... Andrzej Ajnenkiel, ...

Ach ten Bardach. Nazwisko niemalże mitologiczne dla studentów prawa UMCS. Mam go jeszcze w tej czerwono-szarej okładce. Moja pierwsza prawie prawnicza książka którą dostałem zanim zacząłem studia. Pamiętam, że przez całe wakacje wpatrywałem się w tą okładkę próbując chłonąć tą dumę z bycia przyszłym studentem prawa. A sama książka? No cóż, kolejny podręcznik który próbował zmieścić na niewielu stronach treść ogromną. Pisany językiem dość trudnym, fachowym. Nie wszystko z niego rozumiał co jeszcze bardziej napawało mnie dumą. Dzisiaj bym się irytował czytając go. A wtedy myślałem że rzeczy tajemne muszą pozostać niezrozumiałe. Dzisiaj na szczęście dorosłem i tylko się irytuje gdy czytam coś co do mnie nie przemawia.

Prosty język, wszystko co trzeba przytoczone korzystałem na I roku prawa korzystam jak piszę pracę mgr (niestety parę lat różnicy).

Przeczytałem tylko raz i wystarczyło... Nie wiem jak to się stało do tej pory...

Może ktoś uzna moją ocenę za niesprawiedliwą, niestety pomimo tego, że książka jest kompetentnie napisana, dla mnie była po prostu męcząca.

Przeczytałem kilka razy - na początku jako pasjonat historii i przyszły prawnik - byłem zachwycony.
Potem przed odpowiednim egzaminem, byłem przerażony. Przed poprawką - zrezygnowany.
Ostatecznie - książka niebywale szczegółowa, zabójczo precyzyjne i pełna smaczków, przypisów, przypisików i drobnych elementów kursywy. A jednocześnie paradoksalnie dość przystępna i składająca do kupy masę nieuporządkowanych elementów znanych lubiącym historię. Jeden z lepszych podręczników z jakim miałem do czynienia.

Jeśli ktoś planuje się uczyć do egzaminu z tej książki to życzę powodzenia bo jest to wyczyn.

Przeczytałam bo musiałam, jednak szczerze była nawet interesująca. Pozycja przede wszystkim dla studentów prawa, ale także dla osób lubiących historię.

Z racji moich zainteresowań, dosłownie ją połknęłam. Przystępny język pozwala łatwo opanować wiedzę, zawiera całość materiału potrzebną do zapoznania się w sposób przekrojowy z historią polskiego ustroju i prawa. Wraz z moimi cudownymi notateczkami i pasjonującymi wykładami ulubionego prowadzącego, pozwoliła mi przebrnąć przez egzamin bez większych trudności. Chyba najbardziej kompleksowa z dostępnych pozycji (większą skarbnicą wiedzy jest tylko głowa mojego wykładowcy :D ).

Bardzo dobra pozycja, szczególnie dla osób które muszą się dokładnie przygotować na egzamin. Zadowolone również będą czytelnicy którzy interesują się historią ustroju i prawa polskiego.

Dobry podręcznik. Nieco męczący język, ale przed egzaminem nieodzowna książka.

Dobry podręcznik. Nieco męczący język, ale przed egzaminem nieodzowna książka.

• Prawo
  • historia
  • Prawo
  • Podręczniki akademickie
  • Studia

Dodaj cytat z książki Historia ustroju i prawa polskiego