Liwia

Marisa od pierwszej klasy liceum kocha się w Sebastianie. Kiedy wreszcie zaczynają się spotykać, chłopak okazuje się jeszcze wspanialszy, niż to sobie przez lata wyobrażała. Jest tak szczęśliwa, że nie dostrzega czarnych chmur zbierających się nad jej rodziną.
Czy mogą one zagrozić również Marisie i Sebastianowi? Co wspólnego ma z tym jej ojciec?...

lacerta | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Bardzo lubię książki tej serii pomimo tego, że nastoletnie przeżycia mam już za sobą.
Ta również mnie wciągnęła i była miłą lekturą na wieczór.
Irytowało mnie jedynie podejście Marisy do mamy. Ale tak wzbudzone uczucia oznaczają, że postać została dobrze stworzona przez autorkę.

Agiee | 2014-09-12

Uwielbiam takie książki. Wspaniała. :)

Maggie_Rose Black | 2011-05-21
Przeczytana: 21 maja 2011

"Nie każ mi wybierać" to moja druga przeczytana książka z serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty". Miłość między Marisą, a Sebastianem mnie urzekła. Była tak wspaniała, że książka mnie wciągnęła. A jeszcze to, że jej ukochany ojciec jest alkoholikiem i to jak się okazało, że operował matkę jej chłopaka... Moim zdaniem, zbyt gwałtownie zareagowała, no ale nie wiem co ja bym zrobiła na jej miejscu. Irytowało mnie trochę to jak myślała o swojej matce jak o najgorszej na świecie. Bardzo fajne szczęśliwe zakończenie. Jedna z moich ulubionych książek. Książkę polecam.

Jolantino | 2011-09-04
Przeczytana: 28 lipca 2011

Ile to razy musieliśmy wypowiadać te zdanie? Takie okropne. Jedno z najgorszych. Tu may ten sam przypadek. I choć zakończenia nie pozazdrościłby niejeden Harlequin, to naprawdę spodobała mi się ta książka.
Rozwód to pierwszy koniec świata w życiu dziecka, jak pisała Wisława Szymborska. Każdy, kto przeżył rozstanie rodziców się z nią zgodzi. A ty nie wiesz nigdy niczego do końca, bo oni nie chcieli cię zranić. A ty ich za to nienawidzisz. Bo chciałbyś mieć sensowny powód do wytłumaczenia twoich łez, twojego smutku.
Alkoholizm- okropność. Nie dlatego, że czujesz odór alkoholu od jakiegoś faceta czy kobiety. Dlatego, że czujesz to od swoich bliskich. To boli najbardziej. Bo dla nas oni są idealni. To, co w nich złe, w naszym umyśle nie ma znaczenia. A ich niewielkie zalety- bagatelizujemy my. Chyba jedna z najlepszych książek w tej serii. W końcu mogłam się rozpisać.

kidnapped | 2015-03-09
Na półkach: Z Biblioteki, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 marca 2015

Miła książka. Nie była wzruszająca, szczególnie ambitna czy oryginalna, ale fajnie i szybko się czytało. Wciągnęłam ją w nie całe dwie godziny, naprawdę spodobała mi się historia Marisy. Takiej książki czasem potrzeba. Krótka opowieść na popołudnie, którą się zainteresujemy i miło spędzimy czas. Jestem pozytywnie zaskoczona.

Dominika | 2010-11-12
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2010

Książka z cyklu : łatwe, przyjemne i na jeden wieczór. Idealna do zrelaksowania się przed ciężkim dniem w szkole.

theperkss | 2011-05-21
Przeczytana: 21 maja 2011

Marisa-nastolatka, która od 1 liceum jest zakochana w Sebastianie. Można powiedzieć w niedorostku, niskiego wzrostu i drobnym ciałku. Lecz gdy Sebastian stał się wysokim i umięśnionym ciachem nagle każda dziewczyna się w nim zakochuje. Marisa uważa iż to niesprawiedliwe ponieważ to ona go kochała i to od bardzo dawna jeszcze zanim stał się piękny, ale dziewczyna ukrywa swoje uczucia przed Sebastianem.

Sebastian-nastolatek, który niegdyś był samotnym i cichym chłystkiem teraz jest przystojny i zakochany w Marisie lecz również tego nie okazuje.

Po pewnym czasie zaczynają się spotykać, Marisa jest bardzo szczęśliwa i nie zauważa problemów które nękają jej rodzinę od pewnego czasu. Związek młodej pary jest zagrożony.

Hymm..
Świetna książka !
Opowiada o prawdziwej miłości nastolatków.
Jest bardzo nieprzewidywalna i to doceniam bo nie lubię czytać książek, w których od razu się domyślam co będzie dalej.
Mimo iż powieść jest krótka trzyma w napięciu.
Polecam :)

Anita | 2011-08-12
Przeczytana: styczeń 2011

Według mnie książka pokazuje jak problemy rodzinne mogą zaważyć na miłości ludzi, którzy naprawdę się kochają i nie widzą świata poza sobą. Mi się bardzo podobało może dlatego, że coś podobnego przeżyłam z moim chłopakiem, a może dlatego, że po prostu książka jest naprawdę dobra po mimo, że kończy się tak jak zdecydowana większość książek z tej serii.

Muniette | 2015-07-23
Na półkach: 2015, Przeczytane, Młodzieżowe
Przeczytana: 23 lipca 2015

Prosta historia, którą z czystym sercem poleciłabym każdemu na deszczowe popołudnie. Nieskomplikowana, ale zarazem chwytająca za serce opowieść o pierwszej miłości, rodzinie i niszczącej mocy nałogu, który może zniszczyć wszystko.
Jedynym co nie przypadło mi do gustu w książce, był stosunek Marissy do jej matki. Dziewczyna w ogóle jej nie szanowała i nawet nie próbowała zrozumieć, jak musiało być jej ciężko.
Na plus zdecydowanie Sebastian - chyba każda dziewczyna chciałaby mieć tak wyrozumiałego chłopaka :)

Bardzo fajna historia miłosna. Polecam ;)