Alicja z Krainy Kakadu

Tłumaczenie: Tomasz Witek
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
Liwia

Australia to kangury, misie koala, barwne papugi, Wielka Rafa Koralowa - wspaniałe miejsce na wypoczynek. Alicja z pewnością nie miałaby nic przeciwko temu, by polecieć tam na wakacje. Ale spędzenie życia - czy nawet półtora roku - w odludnym miejscy tego obcego kontynenty, gdzie wszystko stoi na głowie, to zupełnie coś innego, zwłaszcza dla kogoś, kto urodził się i wychował w Nowym Jorku. Czy Alicja nauczy się chodzić do góry nogami?

Reading_is_sexyy | 2013-08-01
Przeczytana: 2013 rok

Ostatnim razem po serię "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty" sięgnęłam rok temu. Jednak, gdy w moich rękach pojawiła się "Alicja z Krainy Kakadu" postanowiłam skorzystać z ostatnich resztek dzieciństwa i przeczytać tą lekką i przesympatyczną opowieść.
Cieniutka książeczka, do pochłonięcia w jeden dzień, wciągająca, pełna humoru i wrażliwości. Polecam serdecznie! :)

Zaczytana | 2014-01-31
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Bardzo fajna książka. Przyjemnie i lekko się czyta. Cała seria wydaje się być ciekawa.
Polecam, zwłaszcza na długie wieczory. :)

Elena | 2014-06-07
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Szybka łatwa i przyjemna lektura.

letsplaytennis | 2011-08-15

Co tu dużo pisać? Świetna książka, lekka, na deszczowe wieczory i letnie wypady, ale i nie tylko. Polecam serdecznie ;)

Miśka | 2013-05-12
Przeczytana: 12 maja 2013

Świetna i bardzo wciągająca książka. Idealna na letnie i zimowe wieczory.

Veronica | 2014-02-20
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Ciekawa historia, bardzo szybko się czyta. Godna polecenia :)

kinderkiss | 2014-08-06

Wyjątkowo podobała mi się ta książka.

Onilom | 2013-10-30

Cała seria "Nie dla mamy..." jest typową listą książek dla nastolatek, które ciągle szukają szczęśliwych zakończeń. Zawsze miłosny wątek w tle. Dobrze się z nią wzrasta w latach nastoletnich. Choć z perspektywy czasu wydaje się dość banalna.
Jak pamiętam to mój rekord z tej serii: 4 książki w jeden dzień. Miłe dla oczu.

Amy392 | 2011-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2011

Wychowana w Nowym Jorku Alicja przeprowadza się z matką i młodszym bratem Brodie'm do Australii, by zamieszkać Benjaminem nowym mężem mamy i jego cókrką Chealsea, rówieśniczką Alicji. Dziewczynie od początku trudno jest się przystosować do całkiem innego klimatu i zwyczajów, a przede wszystkim do nowej rodziny i domu. Bohaterka tęskni za starymi przyjaciółmi i rodzinnym miastem. Czy Alicja odnajdzie swoje miejsce w Krainie kakadu?
Bardzo ciekawa książka. Naprawdę dobrze i szybko się ją czyta, tym bardziej że jest króciutka. Ma tylko 125 stron. Polecam!

Katherina | 2011-06-04
Przeczytana: 17 lipca 2009

Jej początkowe nastawienie niezbyt dobre lecz z czasem....;)