Jutro przyjdzie większa fala

Tłumaczenie: Maria Szwarc
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
Catching bigger waves
wyspa, surfing, rodzina

Linda wraca z Seattle na rodzinne Hawaje. Z jednej strony się cieszy, że znów będzie wśród ludzi, których kocha i zobaczy miejsca, za którymi tęskniła.Z drugiej, obawia się życia tam, gdzie wszystko będzie jej przypominało o tym, co zdarzyło się przed rokiem. Czy potrafi spojrzeć w przyszłość i pokona demony przeszłości?

MarCyśka | 2010-11-20

Najlepsza książka z tej serii.

lacerta | 2013-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Naprawdę dobra, chociaż irytowało mnie to, że autorka za długo trzyma czytelnika w niepewności, a przy zwrotach typu: "TO się stało" dostawałam białej gorączki. Myślę, że istnieje lepszy sposób na trzymanie czytelnika w niepewności. Ale książkę ogólnie zaliczam do dobrych: jest życiowa i wzruszająca, warta przemyśleń.

madi16 | 2014-07-24
Przeczytana: 20 lipca 2014

Świetna książka, która po trochu zmieniła moje życie. Mogłam się przy niej zastanowić nad moim życiem, czy trzeba coś zmienić. Uczucie, które ona wywołuje to na pewno smutek, ale też zastanowienie nad samym sobą. Bardzo polecam tą książkę! :)

theperkss | 2011-05-25
Przeczytana: 25 maja 2011

Linda-młoda 17 latka która niecały rok temu przeżyła istny szok. Aby zaszyć swe rany wylatuje do Seattle do swojej siostry Meg.

Zach-nastolatek który miał wspaniałą dziewczynę i przyjaciół. Lecz wszystko to traci ponieważ nie widzi niczego innego od swojej deski i ogromnych fal górujących nad oceanem.Pewnego razu jego życie po prostu kończy się...

Ethan-nastolatek który tak jak Zach fascynuję się surfingiem ale do czasu. Przestaje śmigać na desce i sprzecza się z przyjacielem. Na dodatek jest zakochany w dziewczynie Zacha lecz nic nikomu nie mówi i "maskuje" swoją miłość.

Śmierć bliskiej osoby to nie jest nic fajnego a w dodatku Linda sama przeżyła taką tragedię. Na rok odcięła się od znajomych aby spokojnie w cierpieniu ogarnąć swoje życie. Po pewnym czasie powraca na rodzinne Hawaje i ma nadzieję że nie wrócą bolesne wspomnienia sprzed roku...

Super książka !!
Przeczytałam szybko...bo jest lekka i wciągająca.
Polecam wszystkim :)

Sasia_ | 2012-07-30
Przeczytana: 17 maja 2010

Książkę, tą lekko i bardzo szybko się czyta. Jest bardzo krótka i wciągająca. Nie jest może jedną z najlepszych z serii ''Nie dla mama, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty'', ale i tak warto ją polecić. Autorka też dobrze opisała, jak niebezpieczną zabawę, można stracić to co najcenniejsze, czyli życie.

Dominika | 2014-05-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Linda wraca do domu na swoje rodzinne Hawaje. Wraca do domu ale boi się przeszłości tego co się w niej wydarzyło, boi się również spojrzeć w oczy ludziom, których kocha... Czy Linda będzie umiała zacząć żyć od nowa, zacząć wszystko od początku i ujawnić całą prawdę? Przekonajcie się sami, bardzo polecam.

Ewa | 2014-08-10
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo wciągająca książka, ale niestety zbyt mało kartek przewróciłam pomiędzy śmiercią jednego z bohaterów a szczęśliwym, banalnym zakończeniem, więc czuję się trochę rozczarowana. Jednakże biorąc pod uwagę ogół książka mi się podobała i mogę ją polecić

mariegold | 2013-02-09

To od niej zaczęło się moje szaleństwo związane z czytaniem książek. Miałam wtedy jakieś 13, 14 lat. Czytało mi się łatwo, lekko i przyjemnie.Ten tytuł na zawsze pozostanie w mojej pamięci :)Książka godna polecenia.

Bardzo fajna, a za razem smutna książka. Jedna z lepszych z tej serii. Polecam ;)

MyBooks Nasze-recenzje | 2013-01-11

Książkę dostałam po znajomej, która oddawała swoje stare książki. Przeczytałam ją z powodu braku żadnej lepszej pozycji na stanie. Książka oddaje emocje i trud zagubionej nastolatki. Nie będę spojlerować i nie chcę mówić co się wydarzyło, w każdym razie jest to typowa książka dla nastolatek, nietypowo spoglądającej na Świat bohaterki. Moim zdaniem warto ją przeczytać, ale nie trzeba. Zawiera ona jednak dość mocny przekaz o trudnym wyborze przed którym często musimy stawać. Nad wyborem co jest dla nas ważniejsze.

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2012/12/jutro-przyjdzie-wieksza-fala.html
Blog z recenzjami książek "MyBooks - Nasze Recenzje" : http://my-books-1220.blogspot.com/