Cyklon, Cecylia
Asiatek

Cecylia nie może uwierzyć w swoje szczęście, kiedy jej matka wygrywa rejs po Morzu Karaibskim na pokładzie luksusowego statku i decyduje się jako osobę towarzyszącą wziąć ją, a nie Jeffa , z którym zaczęła się spotykać kilka miesięcy po rozstaniu z ojcem Cecylii. Im bliżej wakacji, tym bardziej sprawy zaczynają się komplikować, jakby nad rejsem wisiało jakieś fatum. A może znajdą się wreszcie na pokładzie `Perły Karaibów` - jeśli w ogóle im się to uda - wszystko się ułoży i Cecylia będzie się mogła cieszyć wymarzoną wyprawą?

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/c-jak-cyklon-i-cecylia/

źródło okładki: www.empik.com

brandseld | 2014-05-13
Przeczytana: 13 maja 2014

Książki z serii "Nie dla mamy nie dla taty lecz dla każdej małolaty" cechują się przewidywalnością, ta książka również taka była. Nie mogę jednak ukryć faktu, że irytowała mnie główna bohaterka, swoją aż nazbyt wielką pewnością siebie. Było tak zapewne dlatego, że zazwyczaj główne bohaterki są miłe i skromne. Książka mi się bardzo podobała, lekko napisana i czytana od pierwszej strony do ostatniej od razu. Z pewnością jest jedną z lepszych książek autorki. Zawsze kiedy czytam te książki, myślę o swoim chłopaku z którym jestem już prawie dwa lata i przypominam sobie nasze pierwsze chwile spędzone razem. To jest kolejna zaleta tej serii, każda dziewczyna czytając ją ma okazję sobie swobodnie pomarzyć i uwierzyć w swoje szczęście. Gorąco polecam.

Maggie_Rose Black | 2011-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2011

"C jak cyklon i Cecylia" autorstwa Jackie Stevens to moja kolejna książka z serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty" i moim zdaniem jedna z najlepszych z tej serii. Polecam.

Dosia | 2015-06-27
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Lekka, przyjemna książka. Szybko się ją czyta, i jak wskazuje nazwa serii: "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty" - jest to typowa książka dla nastolatek, opowiadająca o Cecylii, jej problemach rodzinnych: nowy partner matki, rozwód rodziców, brak kontaktów z ojcem... a dodatkowo, brak miłości, którą w końcu odnalazła. Jak, gdzie i kiedy? Przeczytajcie "C jak cyklon i Cecylia"!

kidnapped | 2015-04-05
Na półkach: Z Biblioteki, 2015, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2015

Podobała mi się ta historia, pomijając fakt, że miejscami główna bohaterka była irytująca. Dość irracjonalna fabuła, mieszanina "Dlaczego ja?" i "Pamiętników z Wakacji". Jedno jest pewne, mimo banalnych zdarzeń, książka na pewno nie była nudna, szybko się czytało. Momentami była zabawna. Szczególnie polubiłam Mini Staruszkę Skrzata.

Bardzo fajna książka o wakacyjnej miłości. Jedna z lepszych z tej serii. Polecam ;)

Naprawdę miła lektur. Szybko i przyjemnie się ją czyta :D

Gosiek | 2012-07-21

Autor: Jackie Stevens
Tłumacz: Irena Wasilewska
Tytuł: C jak cyklon i Cecylia
Tytuł oryg.: C for cyclone and Cecile
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 123
Moja ocena: 6/10

Cecylia to kilkunastoletnia bohaterka utworu. Na wakacje wybierają się wraz z mamą na rejs po Morzu Karaibskim, który wygrała jej mama.
Książka jest typową powieścią skierowaną do nastolatek. Bardzo lubię tę serię dlatego postanowiłam zabrać się za jej dokończenie.
Autorka ukazuje nam niechęć Cecylii do Jeffa, nowego partnera jej matki. Z biegiem czasu i ilością spędzonego czasu przekonuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują.
Język, którym posługuje się autorka jest lekki i prosty, w sam raz na letnie, deszczowe dni.
Autorka pokazuje, że nie można wierzyć pozorom i oceniać innych ludzi pod wpływem chwili.
Dziewczyna podczas rejsu poznaje młodego stewarda, w którym się zakochuje ze wzajemnością, od pierwszego wejrzenia....

Nataliaa14 | 2015-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2015

To była moja kolejna książka z tej serii ;) Muszę przyznać, że wszystkie te książki są przewidywalne, ale ta bardzo mi się podobała. Najlepsza część z tej serii :) Nawet ciekawie by było gdyby została zekranizowana ;)

optymistyczna | 2012-08-26
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Super książka, która uczy, że nie zawsze wszystkich dobrze oceniamy.

koniaralisa13 | 2013-10-19
Na półkach: Ulubione :), Przeczytane