Wiadomość, że w szkole mają się odbyć wybory Miss, porusza wszystkie koleżanki Matildy. Jedne są oburzone, inne zachwycone. Mathilda, która na temat tego typu imprez ma jasno określone zdanie, na początku nie ekscytuje się tym wydarzeniem. Ale słowa jednego z kolegów sprawiają, że nie może dłużej ignorować zbliżającego się konkursu. Czy Mathildzie uda się zrealizować jej szalony pomysł?

Jolantino | 2011-08-07
Na półkach: Wakacje 2011, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 lipca 2011

To moja pierwsza książka z serii ''Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty''. Z tego co wywnioskowałam, to takie małe harlequiny. Ale przyjemne. W delikatny, wręcz subtelny sposób trafiają do czytelników. Czasem z przekazem, czasem po prostu z humorem. A tego nam trzeba.
Lekka książeczka. Łyknęłam ją w ok. godzinkę. Główna bohaterka ma misje. I to jest fajne. Ma coś do powiedzenia, a nie jest płytkim szaraczkiem, któremu wszystko obojętne.
Książka przewidywalna, ale mimo wszystko- przyjemna.

lacerta | 2011-10-26
Przeczytana: 25 października 2011

Czytałam już wiele książek z tej serii. Lubię je ponieważ jest przewidywalna i prawie zawsze wiadomo co się stanie. "Dużą Miss" czytało się lekko jak pozostałe książki, bardzo szybko można się było domyśleć o co chodzi i jakie może być zakończenie, ale szczerze mówiąc w tej książce jest coś co mi się nie podoba, albo po prostu nie ma czegoś co posiadały inne książki z tej serii. Jak dla mnie mało interesująca, chociaż samo przesłanie, by nie oceniać ludzi po wyglądzie - genialne.

Maggie_Rose Black | 2011-05-14
Przeczytana: 14 maja 2011

"Duża Miss" to pierwsza książka z serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty", którą przeczytałam. Jest króciutką ksiązką, która ma tylko 120 stron. Przeczytałam ją w godzinę. Fajna, lekka. Taka akurat przed cięższą lekturą. Jedno to co z niej wyciągnęłam to, że każda dziewczyna może i jeśli tego bardzo chce potrafi się zmienić z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia. Nie potrzeba do tego jakiś głodówek, ale dobra dieta i ćwiczenia może zdziałać cuda. No i to, że nie każdy chłopak patrzy na wygląd, bo liczy się również wnętrze, ale wiadomo jak to jest... Książkę polecam i myślę, że sięgnę jeszcze po jakąś z tej serii.

Elena | 2014-06-07
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Przyjemnie i szybko się czyta ale jej treść pewnie tak samo szybko wyleci mi z głowy. :)

Miśka | 2013-06-11
Przeczytana: 02 maja 2013

Kolejna przeczytana przeze mnie książka z tej serii. Jest dość przewidywalna jednak przyjemnie się ją czyta.

Lubiłam czytać książki z tej serii. Historie ogółem podobne do siebie, a zarazem każda inna. Szybko się czyta i chce się kolejną.

Veronica | 2014-01-22
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Lekka, szybka i przyjemna :)

Flissy | 2011-07-02
Przeczytana: 2009 rok

Matilda zdecydowanie różni się od swoich koleżanek. Nie interesują ją ciuchy, imprezy, ani konkursy piękności, woli w wolnym czasie czytać książki, których akcja, rozgrywa się w starożytnym Rzymie.
Jednak w szkole Matildy, ma odbyć się konkurs piękności. Bohaterka, choć ma na ten temat, jasno określone zdanie, to pod wpływem, słów kolegi, postanawia się zgłosić…
W tym samym czasie, dziewczyna poznaje brata, swojej najlepszej przyjaciółki Deborah, Franka. W szybkim czasie zaprzyjaźnia się z chłopakiem, lecz z czasem czuje, że uczucie, jakim go darzy, wykracza poza przyjaźń…
Książka jest całkiem dobrym, lekkim tytułem, jednak poruszającym takie wątki jak zazdrość, oraz to jak z pozoru, dawno rzucone słowa, potrafią zmienić człowieka, o czym przekonała się główna bohaterka. Przekazuje też, że jedna sytuacja, może zakończyć przyjaźń.
Jak najbardziej polecam ten tytuł. Bohaterowie są bardzo sympatyczni, książkę czyta się szybko. Nie żałuje, że po nią sięgnęłam.

letsplaytennis | 2011-06-21

Książka jest rewelacyjna! Pouczająca, a zarazem lekka. Autorka Katherine Parker świetnie udowadnia ludziom, którzy oceniają "po okładce", że żeby być pięknym i atrakcyjnym człowiekiem nie trzeba niesamowitej figury - wystarczy osobowość i chęci. Polecam dla wszystkich :)

Książki z serii ,,nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty" praktycznie rzecz biorąc są prawie identyczne. Opowiadają zawsze o miłości jakichś nastolatków, ale ciężko się od nich oderwać (bywają wyjątki).