brydż, logika
hobby
Łukasz Kuć

"Brydż" Macieszczaka i Mikkego przez lata był jedynym podręcznikiem do gry w brydża na polskim rynku.

Roman Dłużniewski | 2016-12-04

Godziny, setki godzin przy stoliku. Zwłaszcza w czasie liceum i studiów. Książka panów M była jedyną pozycją o brydżu dostępną na rynku. Niekiedy u kogoś widywałem jeszcze Brydż doskonały - nie pamiętam autora. To były czasy!!

Marysieńka | 2012-06-27
Przeczytana: 1981 rok

Kiedyś próbowałam zgłębić tajniki tej rewelacyjnej gry karcianej a książka tych dwóch panów pomogła mi zrozumieć jej strategię. Oczywiście od razu uprzedzam - żeby przebrnąć przez ten podręcznik, trzeba mieć już jako takie pojęcie o samej grze a napewno o jej podstawowych pojęciach i zasadach. Panowie wyjaśniają na wielu przykładach zasady liczenia siły kart na ręce, podstawy licytacji a także sposób liczenia kart będących w posiadaniu przeciwników oraz samej rozgrywki...Bardzo dobry podręcznik ale gry w brydża najlepiej uczyć się w praktyce, jako, że trening czyni mistrza...Najtrudniej niestety jest znaleźć czwórkę chętnych osób, które są gotowe spędzić wieczór lub nawet noc na grze w karty. Polecam książkę no i życzę dobrej zabawy:))

jerzy | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

chcę przeczytać książę janusza korwina Brydż

Kamil | 2017-04-16
panbarney | 2016-12-28