Fellini

Seria: Artyści
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Fellini
A--

Nowe, uzupełnione i rozszerzone wydanie monografii poświęconej życiu i twórczości Federico Felliniego. Książka zawiera szczegółowe interpretacje wszystkich filmów włoskiego reżysera i analizy jego warsztatu. Autorkę interesuje wszak nie tylko twórczość mistrza, ale i on sam: Fellini-artysta, łgarz, mitoman, "kuglarz boży", plebejusz kina. Kornatowskiej udało się bowiem napisać jednocześnie biografię i monografię.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl