Klucz do zaświatów

The Stone Child
978-83-10-11823-3
groza, strach, opowieści
Franciszek

Gdy Eddie przenosi się z rodzicami do miasteczka Gatesweed, ze zdumieniem odkrywa, że miesz­kał w nim Nathaniel Olmstead - zaginiony w tajemniczych okolicznościach autor horrorów. Kiedy jednak chłopak odnajduje nieznany rękopis pisarza, a w okolicy zaczyna spotykać złowrogie postaci z książek Olmsteada, życie Eddiego i jego przyjaciół zmienia się w koszmar. Czy rozwią­zanie zagadki zniknięcia Olmsteada położy kres grozie?

Avalon | 2013-02-04
Na półkach: Przeczytane, Fantasy

Bardzo wciągająca. Kiedy zaczyna się czytać nie można oderwać się od niej, póki nie pozna się zakończenia. Szybko się czyta. Napięcie ciągle wzrasta. Ciekawa fabuła. Historia bardzo przemyślana od początku do końca. Momentami jest straszna, głównie dzięki napięciu, które przetrzymuje w niepewności.
Polecam. :)

Książka była bardzo dobra, mile spędziłam przy niej czas. Bardzo podobały mi się wszystkie tajemnice, bo takie coś właśnie lubię. W niektórych momentach ogarniał mnie lekki strach - ale to może dlatego, że łatwo mnie przestraszyć.
Polecam :)

Karla | 2013-05-05
Przeczytana: 05 maja 2013

Każdy rozdział niesie za sobą szczyptę grozy. Sfilmowana książka byłaby dobrym horrorem. Akcja rozwija się zaskakująco szybko.

Agnieszka | 2014-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2014, Pożyczone
Przeczytana: sierpień 2014

Po wielu kryminałach, które ostatnio czytam nałogowo, zabrałam się za Klucz do Zaświatów, który polecił mi chłopak. Nie pożałowałam. Od pierwszych stron wiedziałam, że powieść mi się spodoba. Przygody chłopaka są dosłownie z innego świata. Od razu, gdy przeprowadza się do nowego miejsca, dzieją się dziwne rzeczy. Mieszkańcy mają ich dość po tym, co działo się kilkanaście lat wcześniej i mają nadzieję na spokojne w końcu życie, którego zaznać nie mogą. Tego dokonać mogą dzieci, bo to one właśnie znajdują KLUCZ. Niesamowite, jak dziecięca determinacja, zapał i wyobraźnia mogą zdziałać. Wielu dorosłych jest tego pozbawionych, bo postanawiają twardo stąpać po ziemi, zapominając o tym, co daje w życiu radość. Właśnie to jak i dreszczyk emocji podoba mi się w tej powieści. Serdecznie ją polecam osobom, które lubią się bać i rozwiązywać zagadki.

Bartek1985 | 2010-11-06

Miałem przeczytać jeden rozdział przed snem a wyszło na to że do 3w nocy czytałem. Książka przeczytana jednym duszkiem. Nie można się doczekać co będzie dalej jak już się ją zaczeło.

Justilla | 2013-03-01
Przeczytana: 01 marca 2013

"Jeśli znajdziemy sposób pokonania wymyślonych potworów... [...] Wtedy te prawdziwe przestaną być straszne."

Gdy Eddie przenosi się wraz z rodziną do małego miasteczka szybko odkrywa, że to właśnie tam mieszkał Nathaniel Olmstead - autor jego ulubionych książek, który zaginął trzynaście lat wcześniej. Z daleka widzi jego dom, szybko też odkrywa, że miejsca opisywane w książkach istnieją naprawdę w miasteczku. Podobnie jak istnieją też postacie, które pojawiają się w książkach. I byłoby wszystko ładnie i pięknie, gdyby Olmstead pisał bajki dla dzieci. Niestety, Olmstead pisał horrory...

Eddie, wraz z nowo poznanym chłopakiem imieniem Harris oraz koleżanką Maggie, trafiają prosto w środek koszmaru. Szukając odpowiedzi na pytanie "Co się stało z autorem?'" odkrywają o wiele więcej niżby chcieli. Penetrując dom pisarza znajdują niedokończony rękopis, który pozwala im odczytać budzącą grozę historię twórczości Olmsteada.. Budzą psy z jeziora, przyciągają uwagę Obserwatorów. A...

Michalina | 2014-06-07
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Z początku byłam negatywnie nastawiona do tej książki. I, gdy zaczęłam czytać, byłam kompletnie zaskoczona! Czułam się tak, jakbym przeżywała przygody wraz z bohaterami. Krążyłam po domu czytając, nie mogłam znaleźć miejsca, gdzie czułabym się bezpiecznie. Serce waliło mi jak młotem, niemal czułam jak mnie otaczają wszystkie potwory opisane w tejże książce. Miałam wrażenie, że zaraz coś mnie złapie za nogę i porwie na strzępy. Czytanie pełne emocji. Gdy skończyłam nie mogłam spokojnie spać wiedząc, że "gdzieś na świecie jest druga otwarta brama". Gorąco polecam!

Judith | 2017-03-07
Przeczytana: 07 marca 2017

"Klucz do zaświatów", to przygodowy soft horror skierowany raczej do młodszego odbiorcy, co nie oznacza, że dorosły nie spędzi przy niej miłych chwil.
Bohaterem powieści jest chłopiec Eddie, który przeprowadza się wraz z rodziną do Gatesweed - miasteczka, w którym mieszkał jego ulubiony autor horrorów - Nathaniel Olmstead. Jednak mieszkańcy Gatesweed wydają się dosyć dziwni, czy też wystraszeni. Kiedy Eddie otrzymuje zaszyfrowany manuskrypt napisany przez samego Olmsteada, postanawia wyjaśnić zagadkę miasteczka.
Książkę czytało się bardzo przyjemnie, bohaterowie występujący w niej są ciekawi i naprawdę chciało się wraz z nimi przeżywać tą przygodę. Druga połowa książki była znacznie bardziej interesująca, kiedy powoli miasteczko Gatesweed zaczęło odkrywać przed czytelnikiem rozwiązanie zagadki. Pod koniec nie mogłam się już oderwać, po prostu musiałam dokończyć ją czytać.
Podsumowując, lektura ciekawa, lekka i przyjemna, taki czasoumilacz, który spodoba się nie tylko młodszym...

Maggie_Meg | 2014-08-15

Książka, której nie mogłam przeczytać jednym tchem, ponieważ co chwilę ją odkładałam, bo się bałam.

Slytherin | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Książka jest naprawdę świetna. Uporałam się z nią w kilka godzin inie żałuję ani jednej strony. Napięcie wzrasta od pierwszej strony aż do samego końca. Tajemnice zaczynają się od pierwszego słowa, rozpoczynającego książkę. I to naprawdę nie blef. Kiedy ją przeczytacie sami się przekonacie. Całą akcja skupia się wokół zaginionego pisarza. Postacie są ciekawe. Jest to debiutancka książka pana Dana i zauroczyła mnie. Czekam na kontynuację serii, a jestem pewna, iż takowa nastąpi, ponieważ książka kończy się pozostawiając pewne sprawy niewyjaśnione i moim zdaniem po to, aby pozostawić manewr na następną część.
Polecam bardzo gorąco. Czyta się ją szybko i jest dosyć krótka. Pomysł świetny, dreszczyk emocji. Czuję niedosyt i mam nadzieję, że będziecie mieć takie same odczucia o ile zdecydujecie się ją przeczytać do czego bardzo zachęcam.