Królowa Zimnych Wód

83-7391-630-X
sport, pływanie, królowa, zimnych, wód, Lynne, Cox
przygodowa
Rockstar007

Lynne Cox jest najsłynniejszą na świecie pływaczką długodystansową. Przepłynęła kanał La Manche i Cieśninę Beringa, pływała po lodowatych wodach wokół Antarktydy i w Nilu. Zadziwiła sportowców, lekarzy i fizjologów nadzwyczajnymi możliwościami swojego organizmu, niezwykle odpornego na wysiłek i niską temperaturę. W książce odsłania kulisy swoich niesamowitych wyczynów i morderczych treningów.
Wzruszająca, barwna i inspirująca, a niekiedy mrożąca krew w żyłach, opowieść o życiu pełnym przygód.

Joanna | 2014-05-22

Lynne Cox
„Królowa zimnych wód”

Ilość stron: 303
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Lektura nie zaciekawiła mnie za bardzo. Nie zainteresował mnie też temat pływania,bo ta dyscyplina sportu była pasją głównej bohaterki. Cała treść składa się z różnych przemyśleń autorki o pływaniu w różnych miejscach: Kanał La Manche, Cieśnina Cooka, Nowa Zelandia, Cieśnina Magellana. Są również opisy przygotowań do wypraw.
Mnie za bardzo nie zainteresowało, ale warto przeczytać.

Paulinkowa | 2014-11-09

Nie jestem fanką pływania.
A także nie planowałam czytania tej oto książki.
Miałam kupić sobie książkę która mi się spodoba i nie droga.
W księgarni było mało książek fajnych a zarazem tanich.
Zaciekawiła mnie bardzo ta książka zerkam niedroga więc biorę.
Bałam się że mnie nie pochłonie ale tak się nie stało.
Ukazuje tu wszystko z czym się zmagała Lynne Cox.
Byłam pod wrażeniem że musiała tyle z cierpieć żeby dojść do celu.
Dziękuje za zbieg losu że znalazłam te cudo POLECAM!~Paulina

chordadorsalis | 2016-05-02
Na półkach: Książki 2016, Przeczytane

Książka dla długodystansowców. Pokazuję,że cechy określane jako wady mogą stać się kluczowym atutem. A osiągnięcie stanu optimum może być korzystniejsze od maximum do którego dążymy. Autobiografia Lynne Cox to ciekawa, motywująca lektura.

Ta książka jest naprawdę ciekawa, pokazuje nam jak ciężko trzeba zapracować na sukces

Sebastian | 2012-12-17

Ciekawa.Warto.