W sprawie Rennera

Wydawnictwo: Muza
Sachen Renner
978-83-7495-376-4
amnezja, pamięć, zagadka, Artur Renner

Podczas zwiedzania zabytkowej katedry Artur Renner, urzędnik w Wydziale Ochrony Środowiska, spostrzega, że tablica pamiątkowa wewnątrz informuje, że on, Artur Renner, zginął tragicznie! Rozpoczyna się seria tajemniczych i przerażających dla niego wydarzeń. Okazuje się, że przestał istnieć: w pracy jego miejsce zajął ktoś inny, koledzy go nie poznają, nie może podjąć pieniędzy z banku, jego mieszkanie jest puste, zniknęła jego żona i dzieci.

czoko44 | 2015-02-18
Na półkach: 52/2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 18 lutego 2015

Książkę czyta się bez pośpiechu, jednak z niemałym zaciekawieniem, zadając sobie nieustannie pytanie co było przyczyną ufundowania tablicy upamiętniającej śmierć głównego bohatera- który pewnego dnia staje naprzeciw niej, również nie znając odpowiedzi. Razem z głównym bohaterem szukamy rozwiązania tej zagadki i wysłuchujemy wewnętrznego monologu bohatera, wyobrażając sobie jego stany psychiczne, które wspaniale oddają opisy autora. Każde odejście od lektury powoduje wzbudzenie jeszcze większej ciekawości.

Dominika Chachulska | 2013-09-12
Przeczytana: 12 września 2013

Książka całkowicie wybijająca się ze schematów. Pomimo niewielkich gabarytów (jedynie nieco ponad 200 stron) wymaga od nas ogromnych pokładów cierpliwości, która jednak na końcu zostanie obficie wynagrodzona. Jeżeli zdecydujecie się sięgnąć po tę książkę, to warto wytrwać do końca!

Lalanel | 2012-04-02
Przeczytana: 10 czerwca 2011

Wciąga. Wciąga zdecydowanie, ale nie w nachalny, albo uzależniający sposób. Spokojnie można ją na trochę odłożyć, wieczorem najnormalniej zgasić światło i pójść spać, ale następnego dnia chce się wrócić, żeby skończyć.

| 2012-10-10
Przeczytana: lipiec 2012

Do połowy naprawdę super książka. Zupełnie nie można przewidzieć, co się za chwilę wydarzy. Intryga szyta bardzo grubymi nićmi, jednak potem wszystko się psuje i wygląda to moim zdaniem tak, jakby autor nie za bardzo wiedział, czego tak naprawdę chce i jak mają się potoczyć losy bohatera. Ogólnie bardzo się rozczarowałem, ponieważ bardzo dobry pomysł na książkę i bardzo wciągający początek zostały zepsute przez autora, który chciał na siłę je ulepszyć.

Ewa | 2011-06-02
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Książka jest świetnym portretem psychologicznym osoby, która traci swoją tożsamość i nie potrafi się na nowo odnaleźć w świecie. Stan umysłu bohatera jest tu bardzo wnikliwie przeanalizowany, a czytelnik ma możliwość przeżyć całą historię razem z tytułowym Rennerem. Zakończenia można się było spodziewać, chociaż mnie osobiście zaskoczyło. Czyta się dobrze i szybko.

Marta | 2016-08-08
Catherine19 | 2016-08-08