Piratika. Kierunek: Papuzia wyspa

978-83-76-86-017-6
piraci, przygoda, statek, małżeństwo
przygodowa
pablo

Drugi tom książki „Piratika”, humorystycznej opowieści o piratach, którzy wcale nie są piratami. Książka dla małych, większych i tych zupełnie dużych dziewczynek, którym marzy się utarcie nosa przedstawicielom zmaskulinizowanego środowiska zadekowanego na pirackich łajbach. Wysublimowany język, liczne nawiązania do znanych tekstów kultury oraz spora dawka bezczelnych kpin z konwencji tworzą mieszankę wybuchową. Prawdopodobnie bardziej wybuchową od niejednej beczki prochu.

witcherrie | 2016-01-26
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Drodzy użytkownicy serwisu Lubimy Czytać,
mam dla was radę, do której, być może, ktoś już się stosuje. JEŚLI NIE MACIE NAJMNIEJSZEJ OCHOTY NA JAKĄŚ KSIĄŻKĘ, NIE CZYTAJCIE JEJ! Nie wiem co mnie podkusiło do skończenia ''Piratiki''. Ale na pewno nie fabuła i ciekawi bohaterowie. Chyba chciałam sobie udowodnić, że dam radę. Ale przeczytanie tak kiepskiej historyjki to żaden sukces! Autorka pisze tak niezachęcająco, że to wydaje się aż dziwne. Nie ma żadnych emocji, są tylko suche fakty, czyli co robią bohaterowie. Nie dowierzam, że przebrnęłam do ostatniej strony.
Stanowczo odradzam

Scylla | 2013-07-15

Druga część nie straciła na humorze. Nie, nie. Tylko brakowało mi już czegoś. Różowa flaga z czaszką stała się, według mnie bardziej ostra i krwista, niż jej starsza wersja. I chyba tylko wyłącznie przez tę wojnę między Francuzami a Anglikami nie zachwyciła mnie tak do końca.

Lucy-chan | 2016-03-19

Byłam bardzo ciekawa drugiej części i cieszę się że ją przeczytałam...
Powiem jedno - druga część jest moim zdaniem naturalnie, o wiele wiele lepsza od poprzedniej. Przynajmniej mnie przypadła bardziej do gustu ;)

Polecam- zdecydowanie :)

Flora2811 | 2011-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

(Moja pierwsza recenzja)
Książka Tanith Lee pt. "Piratika, Kierunek: Papuzia Wyspa" jest drugim tomem serii"Piratika".Z treści zaliczyć ją mogę do powieści przygodowych, przeznaczonych głównie(ale nie wyłącznie)dla młodzieży.

Okładka nawiązuje oczywiście do tematyki utworu- piratów.Przedstawionych w książce jako piraci nieco zabawni, waleczni i odważni, ale nie tylko.Nie zabraknie w niej też ich emocji, przygód,smutków, rozczarowań i ciekawostek z życia poszczególnych członków załogi kapitan Art- głównej bohaterki.

W tomie tym pokazana jest bardziej honorowa strona załogi, biorącej udział w oficjalnej bitwie z wrogimi dla kraju okrętami.

Piraci stają się bardziej żołnierzami, Art oczekuje niespodziewanego wydarzenia, które trochę mnie zaskoczyło. Jaka to jednak niespodzianka, czytelnik powinien dowiedzieć się sam.Tak więc w życiu słynnej już piratki następuje przełom, którego skutki poznamy pewnie w dalszych (mam nadzieję) części jej przygód.

Nie ukrywam, że przed...

beataj | 2010-11-05
Przeczytana: 03 listopada 2010

Wywołuje uśmiech na twarzy i sprawdza się idealnie w pochmurne, listopadowe dni....
"Bo piraci mają braci,
a piratki mają statki"

Somniātor | 2011-10-04
Przeczytana: 04 października 2011

Druga część powieści o przygodach Piratiki, władczyni Siedmiu Mórz. Napisana z humorem, w ciekawym stylu, bardzo lekko się czyta. Dla wielbicieli morskich bitew i legend, polecam :)

Hagath | 2012-09-05
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

Dobre dla młodzieży, ale dla starszych i nieco bardziej doświadczonych czytelników może wydać się trochę nudnawa i zbyt nierealna:P.

Dunai | 2015-01-02

Super-odlotowa