Tajemna wyprawa

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Septimus Heap (tom 4)
Wydawnictwo: Jaguar
Queste
septimus, heap, magia
Dusia

Zamek właśnie przestał być znośnym lokum. Snujący bezustannie mroczne plany Merrin Meredith coraz goręcej nienawidzi Septimusa. Rozgoryczony, sięga po Czarną Magię, by wreszcie dokonać zemsty na młodym czarodzieju. Mało tego! Tertius Fume, nie do końca racjonalnie myślący, za to wyjątkowo paskudny duch, za wszelką cenę chce wysłać Septimusa na wyjątkowo paskudną wyprawę?

Mynia19 | 2015-06-21
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Także...może być. Septimus idzie na wyprawę. Jakaś nowość. Myślę, że autorka ma dużo pomysłów, jednak źle je wykorzystuje. Lubię magię, lubię mojego jedynego kolegę w tej książce, bohatera Beetla, i chyba dlatego postawiłam 6 gwiazdek. Trochę dawno przeczytałam tę książkę, więc nie opisuję dokładnie moich uczuć. Pamiętam, że Jenna ciągle mnie irytowała... Lecz i tak tą część udało mi się przeczytać w 4 dni szkolne. Tylko nie wiem czy polecać, nie polecać... Zdecydujcie sami!

Rege | 2014-12-29

Cała seria jest warta przeczytania.

Agnieszka | 2014-02-21

Gdybym miała opisać tę książkę w jednym zdaniu, posłużyłabym się powiedzeniem: "Kto czyta książki, żyje podwójnie".
To moja ulubiona część sagi "Septimus Heap". Powieść, która przykuwa czytelnika do biurka i wciąga go do świata przedstawionego w fenomenalny sposób. Naprawdę trudno jest się oderwać od lektury, która gwarantuje niezapomniane przygody. Rewelacyjne opisy, zaskakujące wydarzenia, nieszablonowość i tajemnica to z pewnością pozytywne cechy tej powieści. Razem z bohaterami odkrywa się nieznane obszary oraz zagadki nieodkrytych krain.

Fantastyczna! Po dość słabym "Duchu" jestem mile zaskoczona.Tajemna Wyprawa aż kipi od zagadek, przygód i humoru. Trudno się od niej oderwać. Warto było przemęczyć się z "Duchem", żeby przeczytać "Wyprawę". Polecam!

KasikO | 2013-04-18

W tym świecie już tak jest, że kiedy kończy się jedna przygoda rozpoczyna się kolejna wyprawa, owiana
tajemnicą z nutką mroku i niezapomnianych wspomnień zarówno dla bohaterów jak i dla czytelnika. Dlatego niedługo po skończeniu trzeciej części postanowiłam przeczytać kolejną. I nie żałuję, bo i to spotkanie z Septimusem, Jenną i pozostałymi bohaterami, i tym razem było niezwykle udane. Dowiedzieć się jakie według stwora jest najfajniejsze wieczorowe wyjście, ile mew waży już w tej chwili smok, jakie cech powinien posiadać idealny opiekun smoka i kogo on sam uważa za matkę czy wreszcie ilu Czarodziei Nadzwyczajnych potrzeba do zwołania zgromadzenia i poco się je zwołuje. Uczeń Czarodziejki Nadzwyczajnej, Księżniczka i tym razem Inspektor ze Skryptorium wyruszają do miejsca wszystkich czasów a może gdzieś gdzie go nie ma, by sprowadzić z powrotem do Zamku Nicka i Sonrri. Niestety sprawy komplikuję chęć ogromna zemsty, jaka ogarnęła byłego Septimusa, potem Merrina Meredith, czy jak...

papilio | 2013-01-12
Przeczytana: 2011 rok

To 4 Tom sagi Septimusa Heapa, ciagle sie cos w niej dzieje wiec przeczytałam w kilka dni bardzo wciaga! :D

ogniopluj | 2012-10-10

moja ulubiona część zaraz po "Mroku". Zobaczymy, jaki będzie "Fyre"

Olka | 2012-08-09

Czasem powiało grozą czasem troche zamulało ale książka i tak mi sie podobała

saysobro | 2012-05-01

Bardzo mi się podobała ;)

Nirvana | 2012-03-31

Bardzo dobra, choć gorsza niż poprzednie części.