Tajemna wyprawa

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Septimus Heap (tom 4)
Wydawnictwo: Jaguar
Queste
septimus, heap, magia
Dusia

Zamek właśnie przestał być znośnym lokum. Snujący bezustannie mroczne plany Merrin Meredith coraz goręcej nienawidzi Septimusa. Rozgoryczony, sięga po Czarną Magię, by wreszcie dokonać zemsty na młodym czarodzieju. Mało tego! Tertius Fume, nie do końca racjonalnie myślący, za to wyjątkowo paskudny duch, za wszelką cenę chce wysłać Septimusa na wyjątkowo paskudną wyprawę?

Fantastyczna! Po dość słabym "Duchu" jestem mile zaskoczona.Tajemna Wyprawa aż kipi od zagadek, przygód i humoru. Trudno się od niej oderwać. Warto było przemęczyć się z "Duchem", żeby przeczytać "Wyprawę". Polecam!

Agnieszka | 2014-02-21

Gdybym miała opisać tę książkę w jednym zdaniu, posłużyłabym się powiedzeniem: "Kto czyta książki, żyje podwójnie".
To moja ulubiona część sagi "Septimus Heap". Powieść, która przykuwa czytelnika do biurka i wciąga go do świata przedstawionego w fenomenalny sposób. Naprawdę trudno jest się oderwać od lektury, która gwarantuje niezapomniane przygody. Rewelacyjne opisy, zaskakujące wydarzenia, nieszablonowość i tajemnica to z pewnością pozytywne cechy tej powieści. Razem z bohaterami odkrywa się nieznane obszary oraz zagadki nieodkrytych krain.

KasikO | 2013-04-18

W tym świecie już tak jest, że kiedy kończy się jedna przygoda rozpoczyna się kolejna wyprawa, owiana
tajemnicą z nutką mroku i niezapomnianych wspomnień zarówno dla bohaterów jak i dla czytelnika. Dlatego niedługo po skończeniu trzeciej części postanowiłam przeczytać kolejną. I nie żałuję, bo i to spotkanie z Septimusem, Jenną i pozostałymi bohaterami, i tym razem było niezwykle udane. Dowiedzieć się jakie według stwora jest najfajniejsze wieczorowe wyjście, ile mew waży już w tej chwili smok, jakie cech powinien posiadać idealny opiekun smoka i kogo on sam uważa za matkę czy wreszcie ilu Czarodziei Nadzwyczajnych potrzeba do zwołania zgromadzenia i poco się je zwołuje. Uczeń Czarodziejki Nadzwyczajnej, Księżniczka i tym razem Inspektor ze Skryptorium wyruszają do miejsca wszystkich czasów a może gdzieś gdzie go nie ma, by sprowadzić z powrotem do Zamku Nicka i Sonrri. Niestety sprawy komplikuję chęć ogromna zemsty, jaka ogarnęła byłego Septimusa, potem Merrina Meredith, czy jak...

Dusia | 2010-08-30
Na półkach: Przeczytane, Zakupione, 2010
Przeczytana: 30 sierpnia 2010

Kolejna część przygód dwunastoletniego Ucznia, Septimusa Heapa, oraz jego krewnych i przyjaciół. Tym razem akcja skupia się na poszukiwaniach zaginionego brata, Nicko, który - wedle wszelkich przesłanek - uwięziony jest pomiędzy Czasami.

Książka napisana jest w przystępny sposób, lektura naprawdę wciąga. Mimo dziecięcych bohaterów (a może dzięki nim), wszystko zdaje się mieć "ręce i nogi". Szczegóły z życia pobocznych bohaterów (co stało się, zanim ich poznaliśmy, co zrobili, gdy zniknęli z kart książki) pokazują, że autorka dokładnie przemyślała przebieg historii.

Mimo że za tę część wzięłam się po dłuższej przerwie (pierwsze trzy tomy przeczytałam już jakiś czas temu), nie miałam problemu z odnalezieniem się w przedstawionej rzeczywistości. Moim zdaniem pokazuje to, że niełatwo jest zapomnieć perypetie młodocianych bohaterów.

Nie oszukujmy się jednak, "Tajemna wyprawa" - jak z resztą cały cykl o Septimusie - jest skierowana raczej do młodszych czytelników (mniej więcej...

Mynia19 | 2015-06-21
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Także...może być. Septimus idzie na wyprawę. Jakaś nowość. Myślę, że autorka ma dużo pomysłów, jednak źle je wykorzystuje. Lubię magię, lubię mojego jedynego kolegę w tej książce, bohatera Beetla, i chyba dlatego postawiłam 6 gwiazdek. Trochę dawno przeczytałam tę książkę, więc nie opisuję dokładnie moich uczuć. Pamiętam, że Jenna ciągle mnie irytowała... Lecz i tak tą część udało mi się przeczytać w 4 dni szkolne. Tylko nie wiem czy polecać, nie polecać... Zdecydujcie sami!

DianaxD | 2011-01-21

Fajna książka wprowadza w świat magii. Na początku może trochę przynudzać ale później się rozkręca.

Goszka | 2011-08-24

Tak, jak poprzednie części, książka niebywale rewelacyjna :)

Gulbaska | 2012-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2012

Co tu dużo mówić - z każdym tomem ta saga podoba mi się jeszcze bardziej! ;) Nie ma co do tego wątpliwości. Prostota języka jest na takim poziomie, że przez książkę płynie się w ekspresowym tempie i przy ostatniej strona człowieka przepełnia żal, że przygoda z Septimusem już się skończyła.
Mam nadzieję, że nasza biblioteka szybko zdobędzie dwie kolejne książki (tyle jest wydanych, a ile jest na prawdę?), które zostały mi jeszcze do przeczytania :)
Polecam, zwłaszcza gdy szaruga za oknem :)

Dark-Side | 2011-07-08
Przeczytana: 03 lipca 2011

Moim zdaniem o wiele gorsza od pozostałych. W porównaniu do poprzednich części strasznie mi się dłużyła... Nie potrafiłam się w sobie zebrać żeby w końcu ją skończyć. W końcu jednak dobrnęłam do ostatniej strony i muszę powiedzieć, że jest to najgorsza do tej pory część sagi o Septimusie.

lalalala | 2012-01-14
Przeczytana: 12 stycznia 2012

Uważam, że cała seria jest bardzo dobra, jednak trochę zdziwiła mnie ta "Wyprawa", z której nikt jeszcze nie wrócił, wcale nie była taka straszna jak sobie wyobrażałam.