Tajemna wyprawa

Okładka książki Tajemna wyprawa Angie Sage
Okładka książki Tajemna wyprawa
Angie Sage Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Septimus Heap (tom 4) fantasy, science fiction
Septimus Heap (tom 4)
Queste
Jaguar
2008-10-30
2008-10-30
Jacek Drewnowski
septimus heap magia

2052

Trochę się pogubiłam w tej książce i nie mogłam się wgryźć, bo miałam wrażenie, że wróciliśmy do wydarzeń z drugiego tomu (który mi się mega nie podobał),ale gdzieś tak w końcu kliknęło i fakty się połączyły. Nie zmienia to faktu, że wciąż nie czuję tej magii, co w pierwszym tomie i nie do końca wiem, co mam myśleć, bo w epilogu poznaliśmy losy bohaterów na wiele lat w przód, więc teraz nie wiem, o czym mają być kolejne trzy tomy :O.

Bardzo lubię lektora, ale jego akcent sprawia, że potrzebuję 200% skupienia, żeby mi nic nie uciekło :D

Pamiętacie Nicka i Snorri z poprzedniej częci? Ja tak. I zastanawiam się co się z nimi stało... A ty nie? No to odpuść sobie tą książke. A jeśli jesteś ciekaw to musisz ją przeczytać. MUSISZ! M U S I S Z ! ! ! No bo wiesz... Tylko dzięki niej dowiesz się co się z nimi stało.

Także...może być. Septimus idzie na wyprawę. Jakaś nowość. Myślę, że autorka ma dużo pomysłów, jednak źle je wykorzystuje. Lubię magię, lubię mojego jedynego kolegę w tej książce, bohatera Beetla, i chyba dlatego postawiłam 6 gwiazdek. Trochę dawno przeczytałam tę książkę, więc nie opisuję dokładnie moich uczuć. Pamiętam, że Jenna ciągle mnie irytowała... Lecz i tak tą część udało mi się przeczytać w 4 dni szkolne. Tylko nie wiem czy polecać, nie polecać... Zdecydujcie sami!

2064

Cała seria jest warta przeczytania.

Cała seria jest warta przeczytania.

Gdybym miała opisać tę książkę w jednym zdaniu, posłużyłabym się powiedzeniem: "Kto czyta książki, żyje podwójnie".
To moja ulubiona część sagi "Septimus Heap". Powieść, która przykuwa czytelnika do biurka i wciąga go do świata przedstawionego w fenomenalny sposób. Naprawdę trudno jest się oderwać od lektury, która gwarantuje niezapomniane przygody. Rewelacyjne opisy, zaskakujące wydarzenia, nieszablonowość i tajemnica to z pewnością pozytywne cechy tej powieści. Razem z bohaterami odkrywa się nieznane obszary oraz zagadki nieodkrytych krain.

Fantastyczna! Po dość słabym "Duchu" jestem mile zaskoczona.Tajemna Wyprawa aż kipi od zagadek, przygód i humoru. Trudno się od niej oderwać. Warto było przemęczyć się z "Duchem", żeby przeczytać "Wyprawę". Polecam!

W tym świecie już tak jest, że kiedy kończy się jedna przygoda rozpoczyna się kolejna wyprawa, owiana
tajemnicą z nutką mroku i niezapomnianych wspomnień zarówno dla bohaterów jak i dla czytelnika. Dlatego niedługo po skończeniu trzeciej części postanowiłam przeczytać kolejną. I nie żałuję, bo i to spotkanie z Septimusem, Jenną i pozostałymi bohaterami, i tym razem było niezwykle udane. Dowiedzieć się jakie według stwora jest najfajniejsze wieczorowe wyjście, ile mew waży już w tej chwili smok, jakie cech powinien posiadać idealny opiekun smoka i kogo on sam uważa za matkę czy wreszcie ilu Czarodziei Nadzwyczajnych potrzeba do zwołania zgromadzenia i poco się je zwołuje. Uczeń Czarodziejki Nadzwyczajnej, Księżniczka i tym razem Inspektor ze Skryptorium wyruszają do miejsca wszystkich czasów a może gdzieś gdzie go nie ma, by sprowadzić z powrotem do Zamku Nicka i Sonrri. Niestety sprawy komplikuję chęć ogromna zemsty, jaka ogarnęła byłego Septimusa, potem Merrina Meredith, czy jak tam się zwał. Czy im się uda? Ta wiedza jest na wyciągniecie ręki wystarczy pamiętać o kilku zasadach i wszystko się uda, więc "Pamiętajcie, drodzy chłopcy i dziewczęta, że znacznie lepiej być miłym niż sprytnym".
Nie jest to trudne jeśli pamięta się też o tym, że "Sztuka polega na tym, żeby iść krok za krokiem. Jedna stopa za drugą, tylko o tym musisz myśleć. Nie ma znaczenia, jak długo to potrwa, bo wiemy, że przedostaniemy się na drugą stronę. Wystarczy stawiać krok za krokiem...".
Choć w przypadku czytelnika wygląda to trochę inaczej, nasza sztuka polega na tym, żeby czytać stronę za stroną. Jedna literka za drugą, tylko o tym musisz myśleć. Nie ma znaczenia, jak długo to potrwa, bo wiemy, że przedostaniemy się na koniec książki. Wystarczy czytać stronę za stroną.
A mnie nie pozostaję nic innego jak, wręczyć kamień wyprawy żebyście mogli wyruszyć na Tajemną Wyprawę, a kiedy tego nie wiem, ale przypomniało mi się jedno z powiedzonek z Armii Młodych "Nie chcesz w walce zostać w tyle, wybierz odpowiednią chwile". Być może to jest ta Wasza chwila, bo w moim przypadku odpowiednia chwila na sięgnięcia po kolejną część Septimusa Heap: Zemsta Syreny nastąpi już wkrótce.

To 4 Tom sagi Septimusa Heapa, ciagle sie cos w niej dzieje wiec przeczytałam w kilka dni bardzo wciaga! :D

moja ulubiona część zaraz po "Mroku". Zobaczymy, jaki będzie "Fyre"

moja ulubiona część zaraz po "Mroku". Zobaczymy, jaki będzie "Fyre"

Czasem powiało grozą czasem troche zamulało ale książka i tak mi sie podobała

Czasem powiało grozą czasem troche zamulało ale książka i tak mi sie podobała

Dodaj cytat z książki Tajemna wyprawa