Pani krainy mgieł

Tłumaczenie: Jacek Kozerski
Seria: Mistrzowie SF i Fantasy
Wydawnictwo: Amber
Dread Companion
pani, krainy, mgieł, pani krainy mgieł
Marek

Kilda marzy, by zostać zwiadowcą, którego zadaniem jest odkrywanie nowych światów. Ten zawód mogą jednak wykonywać wyłącznie mężczyźni. Dziewczyna zatrudnia się więc jako opiekunka dzieci wyższego urzędnika, który ma zarządzać niedawno skolonizowaną, peryferyjną planetą. Kilda trafia tam niespodziewanie do zamieszkałej przez dziwne istoty mglistej krainy; włada nią tajemnicza i groźna Pani.

Mamerkus | 2016-05-09
Przeczytana: 09 maja 2016

Niezła rzecz od Andre Norton. Ta pani nigdy w swoim pisarstwie nie schodzi poniżej pewnego poziomu przyzwoitości, pisze rzetelne przygodówki fantasy, rzadziej s-f. I tak też jest ze "Strachliwą kompanią" (polski tytuł to jakieś kuriozum), brak nachalnej propagandy, jakiej pełno w dzisiejszej fantastyce, zero zbędnej filozofii, ot po prostu fajny pomysł (taka fantasy doprawiona szczyptą s-f) i jego poprawna realizacja.

Edzik | 2013-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2013

Kolejna wariacja na temat 'około-celtyckiego' folkloru, tym razem w wydaniu o zabarwieniu sci-fi... Niby ciekawe i odświeżające, a jednak już to znamy. To było moje pierwsze zetknięcie z autorką i na pewno jeszcze sięgnę po jakieś pozycje z jej bogatego zbioru.

Zygimunte | 2018-02-08
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane