Śmierć binarna

Tłumaczenie: Jacek Manicki
Wydawnictwo: Prima
Binary
technothriller

Doskonale zorganizowana grupa zatrzymuje wojskowy pociąg przewożący broń chemiczną. Celem precyzyjnie zaplanowanego napadu są dwa pojemniki zawierające pół tony najbardziej śmiercionośnego gazu bojowego, jaki kiedykolwiek wyprodukowano - binarnego gazu B75/B76. Zaczyna się wyścig z czasem... Agent federalny John Graves ma zaledwie 12 godzin by powstrzymać ultraprawicowego milionera Johna Wrighta przez wypuszczeniem gazu w samym centrum milionowego San Diego. Czy uda mu się odgadnąć wszystkie elementy błyskotliwego planu szaleńca i ocalić mieszkańców miasta i prezydenta USA przez zagładą? Wystarczy tylko jeden błąd...

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Anna Klimek | 2018-05-20
Na półkach: Thriller, Przeczytane
Przeczytana: 19 maja 2018

Fajna, krótka książka, której akcja rozgrywa się w ciągu kilkunastu godzin. Temat bardzo ciekawy, ale wszystko trochę przewidywalne, wiadomo, że skończy się dobrze, inaczej przecież być nie może. Czyta się szybko i kończy się szybko. W sam raz na weekend.

słoneczko | 2015-12-01
Przeczytana: październik 2015

Jedna ze słabszych książek Crichtona które czytałem.

Przemek | 2013-11-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 20 listopada 2013

Jedna z wczesnych powieści Crichtona,zapowiada że mamy do czynienia z autorem obdarzonym sporą dozą wyobraźni.Narzucenie szybkiego tempa sprawia ,że czytelnik wyczuwa atmosferę przedstawionego zagrożenia(jakkolwiek by nie było ono naciągane). Mimo przewidywalności zakończenia,samo czytanie sprawia sporą przyjemność.W zasadzie takie książki się łyka,a nie czyta...

Machno | 2015-01-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Motyw ataku terrorystycznego kiedyś pewnie wzbudzał szybsze bicie serca. Dziś, po WTC i każdym kolejnym zamachu, autorzy wykorzystujący taki temat muszą się mocno sprężyć, aby wymyślić coś nowego, albo interesująco opisać coś, o czym rozpisują się gazety lub portale informacyjne. Tym większy szacunek dla Crichtona za to, że potrafił prawie 40 lat temu tworzyć scenariusze działań, które teraz są standardem wśród oddziałów antyterrorystycznych. Rozważał możliwość wykorzystania gazów bojowych, dość niefrasobliwie traktowanych przez rząd, przeciwko dużym skupiskom ludzi. Naprzeciw tej sytuacji postawił nadzwyczajnie inteligentnego agenta rządowego, który aby wygrać i uratować tysiące ludzi, musi nie tylko myśleć jak przeciwnik, ale też jak najbardziej działać w nie swoim stylu.

Dan Szabel | 2012-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2012

wg mnie średnio udany thriller przepełniony bardzo zaawansowaną terminologią techniczną dotyczącą rzeczy, o których normalny "śmiertelnik" nie ma zielonego pojęcia.Jednak jak wiele książek Crichtona świetnie nadaje się na scenariusz do amerykańskiej produkcji filmowej.Co jednak wg mnie nie jest jej atutem.

John | 2014-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Szybka akcja i prosta fabuła , dwa składniki które w połączeniu sprawiły ,że "Śmierć binarna" jest książką którą pochłania się w jeden wieczór.

| 2010-06-02
Przeczytana: 31 maja 2010

Niełatwo było mi ją zacząć, ale gdy się już wciągnąłem, to trzymała w napięciu do ostatniej kartki.

patkant | 2018-07-09
marcinzz90 | 2018-04-24