Zemsta Syreny

Okładka książki Zemsta Syreny Angie Sage
Okładka książki Zemsta Syreny
Angie Sage Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Septimus Heap (tom 5) fantasy, science fiction
Septimus Heap (tom 5)
Syren
Jaguar
2011-02-23
2011-02-23
Jacek Drewnowski
magia

2052

Trochę się nie spodziewałam, że wciągnę tego grubaska w jeden dzień, ale tak się wciągnęłam, że nie miałam już ochoty szukać czegoś innego. Lektor, którego głos witam z uśmiechem na ustach zabrał mnie w kolejną przygodę - chociaż te tyłowe syreny kazały na siebie dość długo czekać... To jednak najciekawsze dla mnie były chwile dotyczące Spit Fyre'a i Beetle'a. Bardzo spoko okazał się też wątek Wolf Boya i już nie mogę doczekać się kolejnego tomu, bo zbliżamy się powoli do końca i oczekuję czegoś epickiego!

Dość niepotrzebny romans

Dość niepotrzebny romans

Piąty tom serii. Czy nazwałbym go najlepszym? Gdyby cała książka była tak ciekawa jak druga część to tak jednakże początek sprawia, że nie mogę tak powiedzieć. Ciężko było przebrnąć tak do połowy książki. Postacie są coraz bardziej irytujące. Większość z nich ma przerośnięte ego, jeżeli jakaś postać Cię irytowała w poprzednich częściach można być pewnym że dalej tak będzie.

Tak samo jak poprzednie części serii książka mnie zachwyciła. Jednak brakowało mi w niej trochę elementów zaskoczenia. Wszystko dało się przewidzieć np. kiedy dżiny bojowe zostały Obudzone, wiadomo było kto to zrobił. Mimo wszystko polecam tą książkę oraz poprzednie części.

Trochę się męczyłam z tą książką, mimo nawet przyjemnej fabuły. Nie wiem, co napisać... Jak zawsze, Jenna mnie już wtedy mocno denerwowała swoim "królewskim" zachowaniem. Nie rozumiem, jak można ja lubić! Przypadła mi do gustu nowa bohaterka, Syrah. Nie była rozpuszczonym bachorem, więc poczułam do niej szczerą sympatię. W tym tomie pojawia się także dżin. Leniwy, ospały, i takie trelki felki. Na koniec nawet rozkręciła się niezła akcja, jak dobrze pamiętam...

2064

Warta przeczytania, jak cała seria.

Warta przeczytania, jak cała seria.

Najlepsza część z wszystkich, ale i tak nie porywa.

Najlepsza część z wszystkich, ale i tak nie porywa.

Może być... od biedy. Tonący brzytwy się chwyta. Duże rozczarowanie po fantastycznej 4 części. Bardzo nuda i trudno się czyta, chociaż początek naprawdę fajny, zwłaszcza momenty z Wilczym Chłopcem.

"...SZÓSTY ZMYSŁ TO 'MASA WIEDŹMOWYCH BREDNI'."

Być może kiedyś wspomniała, choć teraz nie mogę sobie przypomnieć czy tak było. Chodzi o moje podejście do czytania serii. Mianowicie nie lubię pozostawać w niewiedzy, jakie jest zakończenie przygód bohaterów, których poznaje. Jednak z seriami, cyklami czy trylogiami bywa już tak, że czasem pierwsza ich część nie przypada nam do serca i co wtedy? Ja czytam dalej, choć im bardziej książka porwie mnie w wir swoich przygód, z tym większą niecierpliwością wyczekuje kolejnego spotkania z jej bohaterami, wyjaśnienia podjętych w niej wątków, rozwoju wydarzeń. Jak do tej pory tak było miedzy innymi z Septimusem, siódmym synem, siódmego syna i jego fantastyczną kompanią. Braćmi, księżniczką Jeną, Najwyższą Czarodziejką oraz Ognioplujem.

Czy i ta wyprawa po świecie stworzonym cztery tomy temu przez autorkę w jej debiutanckiej książce Zakazana magia była dla mnie przyjemnością? I czy znów usycham z tęsknoty do kolejnego tomu?

To może opowiem o wrażeniach z tej lektury. Autorka nadal ma głowę pełną pomysłów i zdaje się, że z tomu na tom są jeszcze bardziej zaskakujące, poznajemy co raz to nowe równie fantastyczne postacie kotoczłowiek, dżin, zwiedzamy kolejne miejsca w tym przecudnym magicznym świecie. Do którego wraca się z przyjemnością, bez żalu zarywa noc czy płaci karę w bibliotece (oj, ale to już moja mała tajemnica),bo trudno oderwać się od książki. Za to już z żalem się z nią rozstaje.

"TO PEWNIE STRASZNA NUDA... TAK JAK WIĘKSZOŚĆ TAJEMNIC, KIEDY JUŻ JE ODKRYJESZ."

Z tym, że odkrywanie tajemnic tej książki wcale nie powoduje, że staje się ona nudna... Ponownie stare przygody czy problemy stawiane młodym bohaterom, stają się początkami następnych niezwykłych wydarzeń. Jak w poprzednich częściach okraszone są duża dawką humoru, przyprószone magią i to nie starą ponownie odgrzaną, ale co chwila nową równie fantastyczną o ile nie lepszą? Nie którzy twierdzą nawet, że to najlepsza z części dla mnie jednak jest tak samo niezwykła jak poprzednie i oczywiście tak była to przyjemna wyprawa. A co tym razem spotkało bohaterów...? To już Wasze tajemnice do odkrycia.

Ponownie konstrukcja książki w dość króciutkie rozdziały powoduje, że czyta się ją niezwykle szybko. Jest jeszcze jedna magia w tej książce ukryta na początku każdego z rozdziałów, bo jak inaczej można nazwać ilustrację wykonane przez Marka Zug (uwielbiam),które czarują czytelnika jak nie magią?

Teraz nadszedł dobry moment na odpowiedź na drugie pytanie. A brzmi ona - Tak, znowu z niecierpliwością wyglądam chwil, kiedy ponownie wyruszę w ten bajkowy świat... Widocznie szósty zmysł, który podpowiedział mi sięgnięcie po pierwszą części stanowi wyjątek od reguły.

Z bloga: http://ksiazek-swiat.blogspot.com/2013/07/1-angie-sage-septimus-heap-zemsta-syreny.html#more

"...SZÓSTY ZMYSŁ TO 'MASA WIEDŹMOWYCH BREDNI'."

Chce przeczytac.

Chce przeczytac.