Zemsta Syreny

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Septimus Heap (tom 5)
Wydawnictwo: Jaguar
Syren
magia
Ag2S

Piąty tom serii o Septimusie Heap, zdaniem czytelników, najlepszy jaki do tej pory udało się autorce popełnić. Magia, przygoda, humor oraz znani i lubiani bohaterowie po raz kolejny muszą stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu. W pełnym zanurzeniu się w barwny i nietuzinkowy świat wykreowany przez autorkę niestrudzenie pomaga Mark Zug, znakomity ilustrator, którego prace rozpoczynają każdy kolejny rozdział powieści.

KasikO | 2013-07-01

"...SZÓSTY ZMYSŁ TO 'MASA WIEDŹMOWYCH BREDNI'."

Być może kiedyś wspomniała, choć teraz nie mogę sobie przypomnieć czy tak było. Chodzi o moje podejście do czytania serii. Mianowicie nie lubię pozostawać w niewiedzy, jakie jest zakończenie przygód bohaterów, których poznaje. Jednak z seriami, cyklami czy trylogiami bywa już tak, że czasem pierwsza ich część nie przypada nam do serca i co wtedy? Ja czytam dalej, choć im bardziej książka porwie mnie w wir swoich przygód, z tym większą niecierpliwością wyczekuje kolejnego spotkania z jej bohaterami, wyjaśnienia podjętych w niej wątków, rozwoju wydarzeń. Jak do tej pory tak było miedzy innymi z Septimusem, siódmym synem, siódmego syna i jego fantastyczną kompanią. Braćmi, księżniczką Jeną, Najwyższą Czarodziejką oraz Ognioplujem.

Czy i ta wyprawa po świecie stworzonym cztery tomy temu przez autorkę w jej debiutanckiej książce Zakazana magia była dla mnie przyjemnością? I czy znów usycham z tęsknoty do kolejnego tomu?

To może...

Może być... od biedy. Tonący brzytwy się chwyta. Duże rozczarowanie po fantastycznej 4 części. Bardzo nuda i trudno się czyta, chociaż początek naprawdę fajny, zwłaszcza momenty z Wilczym Chłopcem.

Cumberbitch | 2014-10-12

Najlepsza część z wszystkich, ale i tak nie porywa.

Mynia19 | 2015-06-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Trochę się męczyłam z tą książką, mimo nawet przyjemnej fabuły. Nie wiem, co napisać... Jak zawsze, Jenna mnie już wtedy mocno denerwowała swoim "królewskim" zachowaniem. Nie rozumiem, jak można ja lubić! Przypadła mi do gustu nowa bohaterka, Syrah. Nie była rozpuszczonym bachorem, więc poczułam do niej szczerą sympatię. W tym tomie pojawia się także dżin. Leniwy, ospały, i takie trelki felki. Na koniec nawet rozkręciła się niezła akcja, jak dobrze pamiętam...

Magdalena Bryla | 2015-07-06
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Tak samo jak poprzednie części serii książka mnie zachwyciła. Jednak brakowało mi w niej trochę elementów zaskoczenia. Wszystko dało się przewidzieć np. kiedy dżiny bojowe zostały Obudzone, wiadomo było kto to zrobił. Mimo wszystko polecam tą książkę oraz poprzednie części.

Olka | 2012-08-09

Puki co najlepsza książka z tej serii, i jedna z najlepszych jaką czytałam.

Rege | 2014-12-29

Warta przeczytania, jak cała seria.

AlexiaS | 2012-05-01

Bardzo mi się podobała ;)

papilio | 2013-01-12

Chce przeczytac.