Michael Jackson: Sekrety raju utraconego

Michael Jackson: Secrets of Lost Paradis
83-86023-63-5
biografie
Anka

Biografia Michaela Jacksona bardzo dobrze opisująca dzieciństwo i młodość piosenkarza, nie do końca wiarygodna i obiektywna ilustrowana fotografiami artysty.Zawiera polskie tłumaczenia niektórych piosenek Michaela

teczowatruskawka | 2016-02-09

Jest to biografia napisana w latach 90, więc ciekawe jest to, że czytając ją mamy wrażenie, że Michael Jackson ciągle żyje.
Dużym plusem dla mnie jest ilość zdjęć i teksty piosenek, jeśli ktoś czytał w tamtych latach nie mając dostępu do internetu, mógł je przepiać.
Jednakże ciągle miałam wrażenie, że ta książka jest zbyt poprawna, nie ma w niej niektórych dość kontrowersyjnych informacji na temat już dorosłej gwiazdy lub były one tylko delikatnie ,,ruszone''. Mimo wszystko, dużo dowiedziałam się czytając to dzieło. Jest tutaj parę opisów dzieciństwa i ogólnie życia rodzinnego Michaela jak i jego rodzeństwa, które mnie bardzo zszokowały. Pamiętam, że po jego śmierci, bardziej zaczęto zastanawiać się: dlaczego Michael Jackson miał tyle operacji, jedną z plotek było to, że król popu pragnął całkowicie zmienić wygląd, żeby nie być podobnym do ojca, którego nienawidził. Autor przytacza inną teorię i rzuca nowe światło na gwiazdora. Myślę, że warto przeczytać aby porównać z nowszymi...

Emms | 2012-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2012

Nie powiem, żeby była to najlepsza biografia. Co prawda można się dużo dowiedzieć o "królu popu", ciekawie tematycznie podzielona książka, więc nie da się pogubić w datach. ;)
Fajnie się czytało ze względu na to, książka była pisana w '97 roku, więc z innej perspektywy, niż biografie Michaela pisane po jego śmierci.

Beata Woźniak | 2014-08-24
Przeczytana: 07 października 2011