Żółte sznurowadła

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z biblioteki literatury polskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Radwan
978-83-89938-03-9
miłośc, przyjaźń, zdrada, zbrodnia
Joanna Belzyt

"Żółte sznurowadła" to ciepła, zabawna i miejscami wzruszająca historia młodej kobiety, która wspólnie z ukochanym mężczyzną zmaga się z jego nagłą chorobą. Jej sposobem na poradzenie sobie z tą trudną sytuacją jest wyśnienie świata z żółtymi sznurowadłami, nad którym czuje, że ma władzę (a może tylko jej się tak wydaje...). Gdy wszystko zaczyna układać się i wracać do normalności, jej świat rozpada się na kawałki a ona traci kontrolę nad życiem realnym i ... tym wyśnionym. Znajdziesz tu miłość, przyjaźń, zdradę i zbrodnię w tle a także koniakowego chłopca, żółte sznurowadła, znikające kajdanki oraz mnóstwo pozytywnej energii.

W tej książce odnajdziesz samą siebie.

Jeśli jeszcze nie przeczytałaś - to lektura obowiązkowa!

Jeśli przeczytałaś - powiedz o niej innym!

[nota wydawcy: Radwan]

kolmanka | 2011-09-07
Przeczytana: 07 września 2011

Autorka książki "Żółte sznurowadła" jest z wykształcenia pedagogiem z wieloma osiągnięciami na swoim koncie. Jednak po jej książce wnioskuje, że sprawdza się także w roli pisarki. Bohaterka powieści Iza, dziwnym zbiegiem okoliczności jest także pedagogiem a dodatkowo pisuje felietony i opowiadania do czasopism.

Ma kochającego chłopaka, cudowną mamę i wszystko w jej życiu zaczyna układać się po jej myśli. Do czasu. Pewnego dnia okazuje się, że jej Tomek ma raka. Dziewczyna jest załamana i w ułamku sekundy wali jej się świat. Postanawiają walczyć i ani myślą o porażce. Jednocześnie Iza zaczyna śnić o małym chłopcu, który staje się świadkiem brutalnego morderstwa matki. Spisuje to wszystko w formie opowiadania i przesyła znanemu redaktorowi. Z czasem zauważa, że żyje podwójnym życiem. Tym ze snu oraz tym szarym, realnym, okrutnym. A może sen okaże się rzeczywistością? I co wspólnego z całą sprawą mają żółte sznurowadła?

Książka ma w sobie to coś. Historia walki z chorobą Tomka,...

AKor | 2015-09-01

Nie było łatwo przez to przebrnąć, ale momentami godna uwagi

Agata | 2013-05-04
Przeczytana: 04 maja 2013

Wspaniała książka!
Lekka, wzruszająca, do przeczytania jednym tchem.
Serdecznie polecam.

mila | 2010-05-31
Przeczytana: 2010 rok

Świetnie się czyta, super nastraja :)

Małgorzata | 2015-05-08
Przeczytana: marzec 2014