Thorgal: Aaricia

Aaricia
Wikingowie, przygoda, fantasy
komiksy
Paweł

W czternastym tomie przenosimy się do dzieciństwa Thorgala i jego przyszłej żony, Aaricii, by poznać kilka krótkich opowieści o ich młodzieńczych przygodach. Dowiadujemy się, kim był przybrany ojciec Thorgala, w jakich okolicznościach królewską władzę zdobył Gandalf Szalony, dlaczego Thorgal musiał uciekać ze swojej rodzinnej wioski oraz przy jakiej okazji Aaricia poznała zarówno złośliwe demony, jak i dobrodusznego, choć fajtłapowatego boga Vigrida z Asgardu. Jeden z najciekawszych tomów serii, umiejętnie łączący przygodę z elementami wywołującymi u czytelnika wzruszenie.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Wkp | 2014-07-04
Na półkach: Przeczytane, Polskie, Komiksy
Przeczytana: 03 lipca 2014

Zbiór czterech krótkich komiksów prezentujących dzieciństwo Aaricii. W pierwszym z nich, "Górze Odyna", bohaterka zmaga się ze śmiercią matki. W drugim, "Pierwszy śnieg", stara się powstrzymać ukochanego Thorgala przed opuszczeniem wioski, kiedy jej ojciec obejmuje władzę. W trzecim "Holmganga", Thorgal i brat Aaricii, Bjorn, mają stoczyć walkę na śmierć i życie a w finałowym "Łzy Tjahzi" Aaricia spotyka oślepionego boga i stara się mu pomóc...

Ten tom Thorgala to uzupełnienie "Gwiezdnego dziecka" i typowy przerywnik, kiedy brak jest pomysłów na coś więcej. Krótkie historyjki trzymają niezły poziom, głównie ze względu na znakomite ilustracje Rosińskiego, ale nie ma tu nic, co zachwyciłoby czy porwało.

Ot typowo europejska komercyjna seria komiksowa.

| 2014-05-27

Tutaj spotkałam się z miłą niespodzianką. Jeden z niewielu części poświęcony innej postaci niż Thorgala (w tym akurat przykładzie Aarici)

książek: 1980

Tym razem część 14 serii o Thorgalu zabiera nas do wydarzeń sprzed lat, do dzieciństwa głównego bohatera i jego żony Aaricii. Trzy krótkie opowiadanka komiksowe "Góra Odyna", "Pierwszy śnieg" i "Łzy Thjahziego" nawiązują do świata mitów i podań skandynawskich, są przesycone magią i niezwykłością. Jak zwykle w tej sadze, Thorgal wplątuje się razem z małą Aaricią w niesamowite przygody, które połączą tych dwoje na całe życie. Polecam miłośnikom twórczości pana Rosińskiego i Van Hamme'a i nie tylko. Jedna z lepszych części serii!:)

Endriux | 2014-02-11

Kolejny album retrospekcyjny, lecz tym razem skupia sie na małżonce Thorgala. Historie nawet fajne, ale bez rewelacji. Wielkim plusem są rysunki Rosińskiego, jedne z najładniejszych w całej serii.

Karolina | 2013-09-16
Przeczytana: 15 września 2013

I tyle pozostało z jednego wielkiego mianownika, który mnie wciąga w historię Thorgala. Zeszyt w całości poświęcony Aarici zupełnie odbiega d spójności tomów 7-13, a nawiązuje do tych pierwszych, gdzie zawarto kilka krótkich historii niezwiązanych ze sobą. Plus do poznanie nowych ciekawostek, które - mam nadzieję - w przyszłości zostaną wykorzystane w następnych zeszytach. Minus, że historia znów straciła swój impet.

Alchemik | 2011-10-29

Ten odcinek z kolei przypomina "Gwiezdne dziecko" tylko dotyczy dzieciństwa żony Thorgala - Aarici.

Betoniarka | 2016-11-24
Na półkach: Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 24 listopada 2016

Przypominam sobie ostatnio tom po tomie Thorgala, którego pamiętam z czasów dzieciństwa. Zadziwia mnie, ile pozostało w mojej pamięci po tak długim czasie. Z tomu "Aaricia" wyraźnie przypominam sobie "elfy", naszyjnik z łez i ślepego boga. I mimo że do tej pory wydawało mi się, że mniej lubię historie Thorgala z dzieciństwa, jakoś dobrze mi wszedł ten tom. Niezmiennie polecam całą serię.

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1989 rok

Pierwszy prawdziwy komiks mojej młodości (nie licząc Funky Kovala z Fantastyki). Super pomieszanie rożnych wątków i historii (łącznie z Dänikenem i wikingami). Świetna krecha i proporcje, fachowa robota.
Szkoda, że nie można się tam wrócić :-(

dracoolla | 2013-08-22

Mój ulubiony komiks! Bardzo wciągająca, świetnie opowiedziana historia a do tego wspaniałe grafiki.

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.