Thorgal: Wilczyca

Wydawnictwo: Egmont Polska
Louve
komiksy
Paweł

Po długich wędrówkach Thorgal z rodziną wreszcie wracają do wioski, w której się wychowali. Tam Aarcia pragnie urodzić ich drugie dziecko. Niestety, nowy król Wikingów - Wor Wspaniały chce, aby Thorgal towarzyszył mu podczas nowej wyprawy wojennej. Gdy Thorgal odrzuca jego propozycję, ściąga na siebie i swoją rodzinę srogą zemstę króla. Rozpoczyna się szybka ucieczka. Ciężarna Aaricia szuka schronienia w lesie, nieubłaganie zbliża się też czas porodu...

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Polecam "Wilczycę" tym wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji czytać serii Rosińskiego. Uważam, że jest to jeden z tych odcinków, który ma szansę naprawdę wciągnąć czytelnika w ten cudowny, nierzeczywisty świat Thorgala i skłonić do sięgnięcia po wcześniejsze części. Ważne żeby mieć dobry wstęp, potem będzie się chciało przeczytać wszystko.

Kuba | 2011-01-29

Moja ulubiona część Thorgala. Świetna, mroczna fabuła, pełno symboliki. No i sam bohater, w tej części świetnie ukazane są jego cechy, system wartości, charakter. Poza tym jest to ostatnia część w hmmm tym unikalnym stylu, następne jak dla mnie już poziom niżej.

Wkp | 2014-07-08

Vor Wspaniały jednoczy Wikingów po śmierci Jorunda Byka. Jest jednak chciwy i okrutny.Gdy drogi jego i wracających do rodzinnej wioski Thorgala i ciężarnej Aarici się przetną, , zaczną się kłopoty. Rodzina zostaje rodzdzielona i skazana na śmierć. Aaricia zaczyna rodzić, a Thorgal zmuszony jest ratować bliskich, choć nie ma na to żadnych szans...

Ten tom Thorgala nie przez przypadek uważany jest za najlepszy. Rysunki i scenariusz to kawał zanakomitej roboty. Podobnie kolor. Poza tym to pierwszy Thorgal, jakiego będąc dzieckiem przeczytałem, więc mam też i sentyment. Ale sentyment nie wpływa na moją ocenę.Album jest znakomity, typowy "hide and seek", lekki, nie pusty, jak to często bywało.

Po prostu warto go poznać i to koniecznie.

Endriux | 2014-02-11

Rewelacyjny album. Mroczny wręcz duszny klimat. Wciągająca historia praktyczne bez elementów fantastycznych (zazwyczaj wychodzi to serii na plus). Jeden z moich lubionych albumów.

MadameShepard | 2014-02-14

Każdy, kto doczytał do tej części i tak jak Kriss de Valnor uważa Aarcicię za "małą wieśniaczkę" - na pewno zmieni zdanie. Wspaniała księżniczka Wikingów w całej krasie, ten komiks to hołd oddany Aaricii i jest doskonały.

louve | 2010-09-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksowo, Posiadam

Wilczyca, czyli Thorgalowa córka Louve. Mój ukochany komiks.

książek: 1988
Jowi | 2014-04-15
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Posiadam

Tom 16 przygód Thorgala jak zawsze świetny, nie chodzi tu tylko o kreskę, bo grafiki niezmiennie w rewelacyjnym stylu, ale mamy też wciągającą fabułę, mroczną i pełną zaskakujących zwrotów akcji. Oto Thorgal z rodziną - Jolanem i będącą już w zaawansowanej ciąży Aaricią, powraca w rodzinne strony. Liczy na to, że rozpocznie spokojny żywot, z dala od niebezpieczeństw. Oczywiście, nic nie jest takie proste, jak się wydaje. Thorgal popada w konflikt z królem Wikingów - okrutnym Vorem Wspaniałym, dodatkowo ośmiesza go przed jego ludźmi. Vor poprzysięga krwawą zemstę. Tom zaliczany przeze mnie do najlepszych, podobny fabularnie do późniejszego "Słonecznego Miecza". Mamy konflikt, okrutnika-despotę i krwawą zemstę. Dodatkową postacią, która dodaje mroczności jest pokraczny stwór, kaleka-garbus, którego Vor pozbawił rodziny. On także odegra niemałą rolę w konflikcie. Ponadto, w tym tomie, po serii dramatycznych przejść, witamy na świecie kolejne dziecko Thorgala, Louve. POLECAM...

Karolina | 2013-09-19
Przeczytana: 18 września 2013

“Wilczyca” opowiada o narodzinach córki Thorgala. „Louve” po francusku znaczy właśnie „wilczyca”. A skąd pomysł na takie imię? – to wyjaśni nam ten zeszyt. W tle oczywiście kolejne niebezpieczeństwo zagrażające całej rodzinie (dobrze ze pies jeszcze raz przezyl – zalamie się jak go w koncu poswieca).
Dobrze przemyślany album: zagrożenie, trzymające w napięciu wątki i wzruszenia. Oczywiście zło zostaje ukarane, ale to przecież cały urok tych komisków, prawda?

dracoolla | 2013-08-22

Mój ulubiony komiks! Bardzo wciągająca, świetnie opowiedziana historia a do tego wspaniałe grafiki.

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.