Przygody Gala Asteriksa

Astérix le Gaulois
Asteriks, Obeliks, Galowie
komiksy
geokuba

Jest rok 50. przed naszą erą. Cała Galia została podbita przez Rzymian... Cała? Nie! Jedna, jedyna osada, zamieszkała przez nieugiętych Galów, wciąż stawia opór najeźdźcom i uprzykrza życie legionom rzymskim stacjonującym w obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium... Tak rozpoczyna się pierwszy tom najsławniejszej w Europie serii humorystycznych komiksów, której bohaterami są dwaj niezwyciężeni galijscy wojownicy - obdarzony wrodzonym sprytem Asteriks i jego uwielbiający dziki przyjaciel Obeliks. Dzięki właściwościom magicznego napoju udaje im się odpierać ataki Rzymian i bronić rodzinnej wioski. W tym tomie poznajemy wszystkich głównych bohaterów cyklu: Panoramiksa, który sporządza magiczne wywary, Asparanoiksa, wodza plemienia, panicznie bojącego się tego, iż niebo runie mu na głowę, Kakofoniksa - wioskowego barda, którego wątpliwy talent muzyczny jest w stanie wyprowadzić z równowagi najspokojniejszego Gala oraz wiele innych przezabawnych postaci. Klasyka komiksu, którą każdy, bez względu na to, ile ma lat, powinien mieć na półce.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Fanów Fistaszków zapraszam na http://lubimyczytac.pl/grupa/2148/fanklub-charlesa-m-schulz

Maras | 2019-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2019

Przyznam się, że od wielu lat nie sięgałem po jakikolwiek komiks, choć jako dziecko bardzo lubiłem je czytać. "Przygody Gala Asteriksa" wpadły mi w ręce niejako przez przypadek. Do tej pory przygody mieszkańców jedynej niepodbitej przez Rzymian galijskiej wioski znałem jedynie z bajek i filmów.

W komiksie tym możemy przeczytać o Rzymianach, którzy chcieli poznać sekret nadludzkiej siły Galów. Wysyłają więc szpiega do wioski, który dowiaduje się, że moc ta pochodzi od eliksiru sporządzanego przez druida Panoramiksa. Później Rzymianie porywają druida chcąc poznać jego sekret. Na pomoc Panoramiksowi rusza Asteriks.

Jest to bardzo dobrze ilustrowany komiks, pełen humoru i zabawnych dialogów. Polecam.

SwarmOfBees | 2019-01-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019 ^^
Przeczytana: 24 stycznia 2019

Jednym z moich wyzwań na ten rok było przeczytanie gatunku, po który zwykle nie sięgam. Jest ich kilka np. horror, kryminał, poezja, ale w tej grupie znajdują się też komiksy. A ponieważ obiecałam sobie, że po sesji idę na nowy film o Asteriksie do kina i wczoraj obejrzałam moje ukochane "Dwanaście prac" to postanowiłam zapoznać się też z komiksowym pierwowzorem.

To taki powrót do dzieciństwa. Tylko moja rodzina wie jak bardzo uwielbiałam te filmy animowane oraz aktorskie. No i pani w bibliotece, bo kiedy mieliśmy lekcję biblioteczną w bibliotece miejskiej to ośmioletnia ja również zdecydowała, że jej pierwszym wypożyczeniem w życiu będą właśnie komiksy o Galach. Wiadomo, że nie są to jakieś ambitne historie, aczkolwiek uczą i bawią, nawet kiedy jest się już trochę starszym niż grupa docelowa :D

Athoualia | 2018-09-21
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 21 września 2018

Powrót do komiksów z dzieciństwa dobrze działa na poczucie humoru (aż chciałabym przeczytać polskie komiksy z serii "Kajko i Kokosz"). Gagi? Jak zwykle bawią!

Betoniarka | 2017-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2017

"Przygody Gala Ateriksa" to rozpoczęcie mojej kolejnej kolekcji komiksów i bezcenny powrót do dziecięcych fascynacji. Oczywiście odbiór jest już trochę inny, ale naprawdę nie pamiętałam, że Galowie są tacy śmieszni, mimo że twórcy z Francji. ;)

Karolina | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Któż nie zna Asteriksa i Obeliksa oraz ich dzielnej wioski Galów? Jako mała dziewczynka uwielbiałam tę serię i oglądałam ją namiętnie. Wprawdzie nie udało mi się obejrzeć wszystkiego, ale to przecież doskonała okazja, żeby teraz nadrabiać jednocześnie szlifując francuski. Komiks został pierwszy raz wydany w 1959 przez "Pilote" zyskując popularność, którą cieszy się do dzisiaj. W pierwszym tomie poznajemy dzielnych Galów, którzy dzięki magicznemu eliksirowi miejscowego druida opierają się rzymskim legionom. Rzymianie postanawiają dowiedzieć się, co kryje się za tajemniczą siłą Galów i w ten sposób ich pokonać.

Piękne to były czasy, kiedy biegało się do kiosku "Ruchu" z zapytaniem, czy jest już nowa część Asteriksa. A jak była - miodzik! Gdzieś to przeminęło, ale i tak co jakiś lubię wrócić do tych egzemplarzy które posiadam, poczytać i pośmiać się do łez...

Herbaciarka | 2016-05-20
Przeczytana: maj 2016

Seria komiksów o Asteriksie była jedną z najulubieńszych z czasów dzieciństwa. Niestety wtedy miałam zaledwie parę tomów, resztę musiałam wypożyczać z biblioteki, na dodatek nawet nie pamiętam czy były wszystkie tomy. Teraz, po latach, gdy postanowiłam skompletować serię - przy okazji przeczytam w końcu wszystkie komiksy :D

Tom pierwszy został sfilmowany w sposób bodajże najwierniejszy ze wszystkich. Po kresce widać, że rysownicy wyrabiali się w swoim fachu, następne komiksy są już bowiem dużo ładnej narysowane. Komiks opowiada o chciwym dowódcy obozu rzymskiego, który porywa Panoramiksa i każe mu przygotować magiczny napój. Na pomoc przybywa Asteriks, który przy okazji postanawia dać nauczę całemu garnizonowi ;)

Gorąco polecam :)

bestek | 2015-09-21

Moje pierwsze spotkanie z Asteriksem które rozpoczęło naszą przyjaźń już pewnie na zawsze.