Święta Kinga Rzeczywistość i legenda

Wydawnictwo: Avallon
historyczna

Niniejsza książka jest próbą szukania odpowiedzi na pytanie, na ile postać św. Kingi funkcjonująca w literaturze przedmiotu, a potem w świadomości czytelników, jest zgodna z prawdą historyczną. Na ile mamy do czynienia z postacią rzeczywistą, na ile z legendarną, czy wręcz mityczną. Ponowna weryfikacja średniowiecznych źródeł pozwoliła w znacznym stopniu odpowiedzieć na te pytania. Barbara Kowalska urodziła się w Radomsku. W roku 1996 ukończyła historię na Wydziale Filologiczno-Historycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Od tego też roku pracuje w Instytucie Historii tejże uczelni, zakładzie Historii średniowiecznej i Nauk Pomocniczych Historii obecnie Akademii im. Jana Długosza. Specjalizuje się w badaniach nad średniowieczną hagiografią, dziejami Kościoła tej epoki oraz średniowiecznymi żeńskimi klasztorami. W roku 2006 uzyskała w macierzystej uczelni stopień naukowy doktora nauk humanistycznych.

Lórien | 2011-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2011