Niebezpieczna gra

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Sean Dillon (tom 9)
Wydawnictwo: Albatros
Edge of danger
dona

Sean Dillon, były bojownik IRA i zawodowy morderca w służbie brytyjskich służb specjalnych, staje wobec najtrudniejszego zadania - zapobiec zabójstwu, które może wstrząsnąć światem. Paul Rashid, milioner naftowy, przywódca Hazarów znad Zatoki Perskiej, człowiek, dla którego honor rodziny jest dobrem nadrzędnym, poprzysięga krwawą zemstę międzynarodowym kartelom, które planują pozbawić go...

Paul Rashid, milioner naftowy, przywódca Hazarów znad Zatoki Perskiej, człowiek, dla którego honor rodziny jest dobrem nadrzędnym, poprzysięga krwawą zemstę międzynarodowym kartelom, które planują pozbawić go wpływów z eksploatacji ropy. Celem jego ataku staje się sam prezydent Stanów Zjednoczonych. Wspomagany przez Blake'a Johnsona, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo Białego Domu, Dillon prowadzi z Rashidem i jego piękną, fanatyczną siostrą niebezpieczną grę "w kotka i myszkę"...

Liza | 2014-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Higgins zaserwował czytelnikowi sensacyjną fabułę, gdzie trójka braci i siostra mający zarówno angielskie korzenie, jak i bogate dziedzictwo kulturalnego Wschodu podjęli niebezpieczną grę o władzę, jak także chcą się zemścić. Mamy tu też ludzi odwalających tzw. brudną robotę, podwójnych agentów, egzekucje i zabójstwa na zlecenie. Akcja mknie bardzo szybko.

Ssskorpionica | 2015-03-16
Przeczytana: 13 marca 2015

W "Niebezpiecznej grze" spotykamy rodzeństwo, trójkę braci i siostrę, o zarówno korzeniach amerykańskich, jak i wschodnich tradycjach, którzy rozpoczęli kampanię przeciwko dwóm wielkim krajom, które uzurpowały sobie prawo do kontrolowania ropy na ich ziemi. Higgins prezentuje nam opowieść o wartkiej akcji i z dość interesująco wykreowanymi bohaterami, jednakże zapomina o tym, że równie ważne jest prawdopodobieństwo. Mnie samej ciężko było wciągnąć się w książkę, mimo lekkości lektury, właśnie ze względu na ten fakt. Mimo to jestem skłonna polecić książkę tym, którzy poszukują czegoś przyjemnego i lekko napisanego.

ozzykrm | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

Książka o tyle dająca do myślenia, że odnosi się do kultury muzułmańskiej, a obecnie jest to temat bardzo na czasie.
Przeczytałem ją jako trzecią z rzędu tego autora (wcześniej "Odwet" i "Zdrajca") i widzę wiele podobieństw w budowie. Czasem aż za dużo, ale chyba właśnie za to tak lubię Higginsa, który prezentuje tu wysoką formę. Podobnie jak Dillon.

laki83 | 2013-05-27
Przeczytana: 27 maja 2013

Na początku się mi nie podobało, gdzieś tak w środku było ok, ostatnie kilkanaście stron było bardzo dobre, ale i tak nie zmienia to całej oceny. Brakuje głębi, którą można odczuć w innych książkach tego autora.

Darek | 2013-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2013

Dobra książka. Lekka, niezobowiązująca, Patterson nie stara się analizować swoich bohaterów. Jest tam trochę niekonsekwencji, parę nietrafnych zwrotów w polskim tłumaczeniu, ale mimo to idealna książka jako lektura dnia powszedniego, mimo gęsto ścielącego się trupa.

Xsenia | 2016-05-13
Przeczytana: 05 maja 2016

Jak każda książka Jacka Higginsa pełna akcji, tajnych operacji, knowań i morderstw. Nie powala, ale warto przeczytać dla rozrywki.

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2013 rok