Niebezpieczna gra

Okładka książki Niebezpieczna gra Jack Higgins
Okładka książki Niebezpieczna gra
Jack Higgins Wydawnictwo: Buchmann Cykl: Sean Dillon (tom 9) Seria: Fabryka Sensacji kryminał, sensacja, thriller
Sean Dillon (tom 9)
Fabryka Sensacji
Edge of Danger
Buchmann
2012-09-12
2012-09-12
Zbigniew A. Królicki
Jack Higgins Sean Dillon

Jak każda książka Jacka Higginsa pełna akcji, tajnych operacji, knowań i morderstw. Nie powala, ale warto przeczytać dla rozrywki.

Książka o tyle dająca do myślenia, że odnosi się do kultury muzułmańskiej, a obecnie jest to temat bardzo na czasie.
Przeczytałem ją jako trzecią z rzędu tego autora (wcześniej "Odwet" i "Zdrajca") i widzę wiele podobieństw w budowie. Czasem aż za dużo, ale chyba właśnie za to tak lubię Higginsa, który prezentuje tu wysoką formę. Podobnie jak Dillon.

W "Niebezpiecznej grze" spotykamy rodzeństwo, trójkę braci i siostrę, o zarówno korzeniach amerykańskich, jak i wschodnich tradycjach, którzy rozpoczęli kampanię przeciwko dwóm wielkim krajom, które uzurpowały sobie prawo do kontrolowania ropy na ich ziemi. Higgins prezentuje nam opowieść o wartkiej akcji i z dość interesująco wykreowanymi bohaterami, jednakże zapomina o tym, że równie ważne jest prawdopodobieństwo. Mnie samej ciężko było wciągnąć się w książkę, mimo lekkości lektury, właśnie ze względu na ten fakt. Mimo to jestem skłonna polecić książkę tym, którzy poszukują czegoś przyjemnego i lekko napisanego.

Higgins zaserwował czytelnikowi sensacyjną fabułę, gdzie trójka braci i siostra mający zarówno angielskie korzenie, jak i bogate dziedzictwo kulturalnego Wschodu podjęli niebezpieczną grę o władzę, jak także chcą się zemścić. Mamy tu też ludzi odwalających tzw. brudną robotę, podwójnych agentów, egzekucje i zabójstwa na zlecenie. Akcja mknie bardzo szybko.

Sensacja 4. Akcja 4,5. Wiarygodność 2, opisy bohaterów 3. Da się czytać

Sensacja 4. Akcja 4,5. Wiarygodność 2, opisy bohaterów 3. Da się czytać

Dobra książka. Lekka, niezobowiązująca, Patterson nie stara się analizować swoich bohaterów. Jest tam trochę niekonsekwencji, parę nietrafnych zwrotów w polskim tłumaczeniu, ale mimo to idealna książka jako lektura dnia powszedniego, mimo gęsto ścielącego się trupa.

Na początku się mi nie podobało, gdzieś tak w środku było ok, ostatnie kilkanaście stron było bardzo dobre, ale i tak nie zmienia to całej oceny. Brakuje głębi, którą można odczuć w innych książkach tego autora.

• Kryminał
  • Higgins
  • Książki
  • Thriller
  • Przeczytane 2023 roku
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Rok 2020

Dodaj cytat z książki Niebezpieczna gra