Tunele krwi

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Cykl: Darren Shan (tom 3)
Wydawnictwo: Wilga
Tunnels of Blood
darren shan, tunele krwi
horror
Leonor

Trzeci tom cyklu. Darren Shan jest zwykłym nastolatkiem... Do czasu, gdy poznał świat nieumarłych i innych tajemniczych istot. Do czasu, gdy został asystentem wampira. Do czasu, gdy nauczył się pić ludzką krew. Teraz odkrywa najmroczniejsze tajemnice wampirów. Czy istnieją stworzenia jeszcze groźniejsze i bardziej krwiożercze niż wampiry? Czy uda się dopaść szalonego zabójcę? Zaczyna się...

Trzeci tom cyklu.

Do czasu, gdy został asystentem wampira.
Do czasu, gdy nauczył się pić ludzką krew.
Czy uda się dopaść szalonego zabójcę?
Zaczyna się polowanie. Wystarczy jeden błąd, a wszyscy zginą w tunelach krwi...

kamyk576 | 2014-04-13

Kolejny tom książki bardzo ciekawy. Najgorsze jest to, że główny bohater nie zaznaje dłuższej miłości z dziewczyną. Z niecierpliwością czekam na dalsze wydania tomów.
Polecam! :)

Lukea | 2015-02-14

Świetna książka, a właściwie cała seria. Szkoda, że w Polsce wydane są tylko 3 tomy, z pewnością kupiłabym całą resztę i przeczytała. Mam nadzieję, że jednak jeszcze się ukażą.

Całą serię przeczytałam w 3 wieczory. Książkę czyta się mega szybko z uwagi na to, że jest krótka. Fabuła strasznie mnie wciągnęła i nie mogłam się oderwać do końca książki. Odnosząc się do całej serii - pierwszy tom był jak dla mnie najmniej ciekawy, może to kwestia, że obejrzałam wpierw film i fabuła była dla mnie dość znana. Ogólnie Crepsley jest moją ulubioną postacią w całej serii - tajemniczy, oschły, typowy samotnik - i jak dla mnie był strasznie cierpliwy dla Darrena i jego zmiennych nastrojów i problemów z przyzwyczajeniem się do nowej tożsamości i nienawiści do niego za tą przemianę. W końcu Crepsley sam żałował przemienienia Darrena w pół-wampira. Koniec końców jednak w Cyrku Odmieńców Darren zyskał nowych przyjaciół i przyzwyczaił się do nowej roli, dzięki czemu w miarę się dogadali.

Osobiście...

witcherrie | 2014-04-30
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Moim zdaniem najlepsza część ze wszystkich pierwszych trzech. Wreszcie więcej dowiadujemy się o wampirach oraz o innych wampirach- wampanezach. No i(wreszcie) Darren się zakochuje! :D

Aria | 2014-01-07

I tym razem się nie zawiodłam. uwielbiam tą sagę, uwielbiam Crepsleya i wyobraźnię autora, który pisał tą książkę. Nic dodać nic ująć. Może to, ze polecam gorące, bo wciąga.

Laura1216 | 2014-04-07

To chyba moje ulubiona seria ,czekam na kolejne tomy,książka która uczy że nawet wampir może pokochać człowieka i chcieć oddać za niego życie.

Jenny95 | 2015-06-01

Saga najlepsza jaką kiedykolwiek czytałam, szkoda tylko, że zostały wydane tylko 3 tomy :(

Flora2811 | 2011-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2011

"Tunele krwi" są trzecią częścią sagi Darrena Shana. Z gatunku zaliczę je zdecydowanie do powieści fantastyczno- przygodowych.

Horrorem książka ta zdecydowanie nie jest, scen dla tego gatunku raczej nie zauważyłam, ewentualnie są one jedynie wspomniane, jest ich dużo mniej niż nawet w sadze "Zmierzch" Stephenie Meyer.

Książka przeznaczona jest głównie dla młodzieży. Jej tematyką są przygody Darrena Shana, asystenta pewnego wampira.

W tomie Darren wraz z wężowatym przyjacielem udaje się za swoim opiekunem do mieściny, w której owy wampir ma pewne sprawy do załatwienia.Zaczyna odkrywać jedną z wielu tajemnic wampirzego świata.Bierze udział w bardziej emocjonującej i niebezpiecznej akcji, kontynuowanej w kolejnej części jego przygód, niestety w Polsce jeszcze niewydanej.

Akcja utworu przebiega szybko, sprawnie, emocjonująco, choć nie należy do wyszukanych.Nie "stęka"- cały czas coś się dzieje.

Książkę czyta się szybko, jest ona bowiem wciągająca, interesująca, niezbyt...

karinkar | 2012-02-02

Początek książki wydawać by się mógł dość straszny i w ogóle nie przeznaczony by czytały go nastolatki… Jednak cała historia opisana w książce przez autora, nie jest aż tak straszna jak jej początek. Opisy zawarte w książce odbiegają może od tych, które przeczytać możemy w innych powieściach dla młodzieży. Sądzę jednak, że taki był zamiar zarówno autora jak i wydawnictwa by książka była fascynująca, ciekawa, nieco nowatorska i przede wszystkim pożądana przez czytelników.Polecam !

Katniss | 2013-04-01

Zdecydowanie najlepsza, trzymająca w napięciu część. Nie ma już powiązania z filmem, przez co jest jeszcze ciekawsza. Po tej części, liczę, że jeszcze może kiedyś ujrzę kolejne tomy w księgarni :)

nightmoth | 2011-08-06
Przeczytana: 22 lipca 2011

Darren O'Shaughnessy (ur. 2 lipca 1972 w Londynie , Anglii), pisze pod pseudonimem Darren Shan, jest to irlandzki pisarz, który jest najbardziej znany za napisanie Saga Darren Shan . Opublikował także ostatnio książkę w serii Demonata, jak również City Trilogy, z serii książek dla dorosłych pod nazwą DB alternatywnych Shan. Shan urodził się w 1972 roku w szpitalu St Thomas w Londynie. Mieszka w Pallaskenry, w hrabstwie Limerick, Irlandia, Bas ze swoją dziewczyną. W wieku sześciu lat, przeprowadził się z rodzicami i młodszym bratem, do Limerick , Irlandia , gdzie mieszka do dziś.

,,Tunele krwi” to trzecia cześć sagi Darrena Shana, w której autor wcielił się w bohatera. Przedstawia się jako chłopca, który jest asystentem wampira i półwampirem. Pisarz pokazuje w swoim dziele ciekawy świat, w którym nie tylko żyją normalni ludzie, ale też całkiem inne stworzenia, zamieszkałe w Cyrku Odmieńców.

Książkę się czyta bardzo szybko, ponieważ jest krótka i bardzo ciekawa. Autor swoje dzieło...