Koszmarny Karolek ma urodziny

Okładka książki Koszmarny Karolek ma urodziny Francesca Simon
Okładka książki Koszmarny Karolek ma urodziny
Francesca Simon Wydawnictwo: Znak Cykl: Koszmarny Karolek- dla młodszych dzieci (tom -) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Koszmarny Karolek- dla młodszych dzieci (tom -)
Horrid Henry's Birthday Party
Znak
2010-01-01
2010-01-01
Maria Makuch

Karolek i jego przygody mnie nie nudzą zaszwsze wymyśli coś co doroowadzi do rozpaczy jego rodziców, dokuczy Doskonałemu Damiankowi. Świetnie się bawię czytając cała serię.

lubię serię o koszmarnym karolku , choć jest ona w części dla dzieci które dopiero uczą się czytać, jednak bardzo polecam dla kogoś kto wcale nie lubi czytać książek i chce zacząć od jakiejś zabawnej, krótkiej , fajnej i naprawdę dobrej na zaczęcie czytania powiastki

Zabawna książka dla dzieci ze starszych klas podstawówki, chociaż trochę nie wychowawcza.

Kulki, kręgielnie, sale zabaw, kino, basen, park dinozaurów, restauracja z jedzeniem typu fast food. Miejsc, w których można zorganizować dziecku urodziny jest bardzo duża i ogranicza ją jedynie dziecięca wyobraźnia i grubość rodzinnego portfela.
Jak ja byłam mała moja mama organizowała mi urodziny w domu i sama dekorowała mieszkanie balonami i serpentynami. Dziś organizacja urodzin to wielkie wyzwanie.
Przed takim nie lada wyzwaniem stanęli rodzice Karolka – koszmarnego Karolka. „Koszmarny Karolek ma urodziny” to kolejna część z serii. Tym razem, jak sam tytuł wskazuje, mały urwis obchodzi swoje urodziny. Jak co roku marzy o wielkiej zabawie i wspaniałych prezentach. Są jednak tacy, których wizja kolejnych urodzin Karola nie cieszy. Mama i tata na samą myśl o kolejnym przyjęciu organizowanym w domu mają drgawki. Z pomocą przychodzi im jednak sam Karolek proponując zorganizowanie zabawy w Areo Rodeo.
Czy Karolkowi udadzą się w tym roku urodziny? Czy dostanie wymarzone prezenty? Czy rodzice nie będą musieli przez kolejne tygodnie sprzątać mieszkania? Odpowiedź na te wszystkie pytania znajdziecie w książeczce „Koszmarny Karolek ma urodziny”.
Ja ze swojej strony dodam tylko, że „Koszmarny Karolek” to seria krytykowana przez wielu rodziców za nie pedagogiczne podejście i przekazywanie treści zachęcających do psot. Uważam jednak, że nie ma co przesadzać, bo Pipi Langstrump też była krytykowana, a teraz jest uznawana za klasykę.
Oczywiście Karolek jest koszmarny, ale dzieci uwielbiają go i chętnie sięgają po książeczki z jego przygodami. Mają one kolorowe obrazki, duże litery (ułatwiające dzieciom czytanie) i bawią maluchy do łez (to jest sprawdzone).
Powiem tak: Karolek jest nieznośny, rozrabia i psoci, ale jest to świetna lektura dla dzieci, którym opornie idzie czytanie szkolnych czytanek. Ośmiolatek znacznie chętniej wybierze do przeczytania „Koszmarnego Karolka” niż czytankę o wiośnie. W ten sposób każdy może być zadowolony – mama i dziecko.
Serię polecam jednak nie tylko opornym czytelnikom. Do lektury zachęcam małych i dużych i zapewniam, że miło spędzicie czas.

Głupkowata.

Głupkowata.