Koszmarny Karolek ma urodziny

Tłumaczenie: Maria Makuch
Cykl: Koszmarny Karolek- dla młodszych dzieci (tom -)
Wydawnictwo: Znak
Horrid Henry's Birthday Party
Ada

Druga z serii książeczek o Koszmarnym Karolku przeznaczonych dla młodszych dzieci. Łatwa w czytaniu, podzielona na krótkie rozdziały stanowi świetną zachętę do samodzielnego czytania dla tych, którzy dopiero co poznali litery. Dodatkową atrakcję stanowią kolorowe ilustracje Tony'ego Rossa.

źródło opisu: Znak, 2010

źródło okładki: www.znak.com.pl

Kulki, kręgielnie, sale zabaw, kino, basen, park dinozaurów, restauracja z jedzeniem typu fast food. Miejsc, w których można zorganizować dziecku urodziny jest bardzo duża i ogranicza ją jedynie dziecięca wyobraźnia i grubość rodzinnego portfela.
Jak ja byłam mała moja mama organizowała mi urodziny w domu i sama dekorowała mieszkanie balonami i serpentynami. Dziś organizacja urodzin to wielkie wyzwanie.
Przed takim nie lada wyzwaniem stanęli rodzice Karolka – koszmarnego Karolka. „Koszmarny Karolek ma urodziny” to kolejna część z serii. Tym razem, jak sam tytuł wskazuje, mały urwis obchodzi swoje urodziny. Jak co roku marzy o wielkiej zabawie i wspaniałych prezentach. Są jednak tacy, których wizja kolejnych urodzin Karola nie cieszy. Mama i tata na samą myśl o kolejnym przyjęciu organizowanym w domu mają drgawki. Z pomocą przychodzi im jednak sam Karolek proponując zorganizowanie zabawy w Areo Rodeo.
Czy Karolkowi udadzą się w tym roku urodziny? Czy dostanie wymarzone prezenty?...

minbeat | 2013-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Koszmarny Karolek bardzo mi się podoba i bardzo podobali mi się jego rodzice, jego prezenty, i cała książka, ale nie lubię tego jak koszmarny Karolek się zachowuje.*

*Ocena i opinia podyktowana przez siedmiolatka. Mamie Koszmarny Karolek nie podobał się tak bardzo i wystawiłaby dużo niższą ocenę. Mama nie wie, co takiego fajnego jest w książce o dziecku, jakiego nawet najgorszemu wrogowi nie chcielibyście życzyć.

PahaludO | 2010-08-17

Głupkowata.

AgnElsha | 2015-06-30
Na półkach: Inne, Przeczytane

Zabawna książka dla dzieci ze starszych klas podstawówki, chociaż trochę nie wychowawcza.

mariola | 2016-11-04
Julia | 2016-10-15