Sekrety Egiptu faraonów

Tłumaczenie: Maciej G. Witkowski
Wydawnictwo: Świat Książki
L'Égypte ancienne au jour le jour
83-7391-760-8
historia
GJu

Jak doszło do narodzin Egiptu faraonów? Kto napisał najstarszą księgę świata? Kim byli śmiałkowie, którzy odważyli się zapuścić w głąb Nubii? Czy znamy prawdziwą historię Sinuheta? Kiedy i dlaczego powstała Dolina Królów? Jak Egipcjanie obchodzili "Piękne Święto Doliny"? W jakich okolicznościach Echnaton zbudował swe Miasto Słońca? Książka wybitnego egiptologa próbuje dać odpowiedź na te...

Książka wybitnego egiptologa próbuje dać odpowiedź na te pytania - oraz wiele innych - przywołując najwspanialsze chwile w dziejach państwa faraonów. Autor zabiera nas w podróż, w której spotykamy wielkich królów, sławnych czarodziejów, niezwykłych budowniczych, nad wyraz wymownego wieśniaka i wiele innych postaci - tak tych sławnych, jak i tych zupełnie zapomnianych.

Nola | 2014-01-25
Przeczytana: 26 marca 2013

Zawsze interesowała mnie epoka starożytności, zwłaszcza ta dotycząca życia w Dolinie Nilu. Sięgając po ksiązkę wiedziałam, że nie będzie zawodu. Polecam przede wszystkim tym, których nurtują zagadnienia związane z władcami Egiptu.

wirydiana | 2011-05-10
Przeczytana: 09 maja 2011

Egipt, starożytna kraina, która większości populacji ludzkiej kojarzy się z piramidą Cheopsa, piaskami pustyni i drinkami nad hotelowym basenem. Niewielu z nas oglądając odkryte przez archeologów zabytki zastanawia się jak one powstały, co myśleli budowniczowie piramid, skrybowie tworzący papirusy. Jeszcze mniejsza grupa zamyśla się nad codziennym życiem przeciętnego mieszkańca Egiptu. A szkoda, bo przecież fascynująca byłaby możliwość przeniesienia się w ten odległy i tak mało znany świat.

Możemy się jednak zbliżyć do tego utraconego świata, wystarczy sięgnąć po "Sekrety Egiptu faraonów" Christiana Jacq. Wraz z autorem przyglądać będziemy się powstawaniu wielkości i potęgi Egiptu, tworzeniu się ówczesnej państwowości, przyłączaniu nowych terytoriów. Wpadniemy na chwilę do okresu stablilizacji władzy, by zaraz skupić się na powolnym upadku dawnego imperium. Autor, w krótkich opowiadaniach, prezentuje nam sposób funkcjonowania dworu faraona, zakres jego władzy i kompetencje,...

vanja | 2012-04-17
Na półkach: Posiadam, Teraz czytam

Jezu. jest to książka którą czytam już kilka lat :( Czytam rozdział i odkładam książkę na wiele tygodni na półkę :( jeszcze żadnej książki nie czytałam tak długo. Ogólnie uwielbiam książki o starożytnym Egipcie i tego autora ale jakoś przez tą książkę nie potrafię przebrnąć :(

ToJa | 2016-11-14
Przeczytana: styczeń 2014