Miłość samuraja

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
8320543363
Japonia, zakazana miłość
kashka

"Miłość Samuraja" to powieść osnuta na tle legendy japońskiej z XVIII wieku - czasów rycerskiej Japonii. Opisuje ona dzieje romansu ronina - wyklętego, skazanego na tułaczkę samuraja - i córki kupca. Barwne losy tych dwojga kochanków, uwikłanych w rozliczne perypetie, przedstawione są niezwykle dramatycznie.. .

[Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1990]

Schemat | 2010-10-31
Przeczytana: 2010 rok

Książka ta napisana została w bardzo wyniosłym i szlacheckim stylu. Autor nie przesadza z opinią, mówiąc nam, że dzięki tej książce możemy przenieść się w lata kiedy nasze prababcie były jeszcze młodymi dziewczynami. Tak jest w rzeczywistości, natomiast opisany samurajski honor, szacunek oraz zasady, idealnie obrazują zwyczaje panujące w XVIII wiecznej Japonii.

Ensui-Szyszka | 2012-09-24
Na półkach: Przeczytane, Asiaholic
Przeczytana: 24 września 2012

Czyta się szybko, krótka i prosta, dobra na jeden dzień, dla odprężenia. Dziwne tłumaczenie i przekład japońskich nazw. Język ciekawie stylizowany.
---
Targi książki w Katowicach, wrzesień 2012

Macio | 2013-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2013

Pisana niezwykłym językiem, strasznie barwne opisy sytuacji, miejsc, bohaterów. Fabuła nie porywa i zakończenie ... następuje dość szybko w porównaniu z resztą książki. Mimo wszystko warta polecenia choćby ze względu na datę wydania i inny pogląd niż aktualni autorzy.
Polecam

| 2011-06-14

Świetna historia napisana na podstawie jednego z spektakli teatru kabuki. Wciąga i bardzo szybko się czyta. Polecam każdemu!

DaiHelsing | 2010-06-07
Przeczytana: 17 lipca 2007

Smutna. Trochę dziwny styl pisarski autora...

moniaL | 2016-10-03
Na półkach: Przygodowe, Polskie, Przeczytane