Starożytna Japonia. Miejsca, ludzie, historia

Okładka książki Starożytna Japonia. Miejsca, ludzie, historia Maciej Kanert
Okładka książki Starożytna Japonia. Miejsca, ludzie, historia
Maciej Kanert Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Ex Oriente powieść historyczna
176 str. 2 godz. 56 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Seria:
Ex Oriente
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania:
2006-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2006-01-01
Liczba stron:
176
Czas czytania
2 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
8323321523
Tagi:
japonia
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
31 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
85
68

Na półkach:

Książka Pana M.Kanerta to inspirowany osobistymi doświadczeniami „przewodnik” po tych miejscach na mapie Japonii, które autor odwiedził samodzielnie, a które odegrały ważną rolę w starożytnej historii Nipponu.
Pomysł na zabarwienie opowieści historycznej, osobistym wątkiem podróży do odległego, ale jakże fascynującego kraju, jest znakomity i stwarza szanse na stworzenie znakomitej książki z pogranicza nauki i beletrystyki. Niestety, Pan Dr Kanert, zdecydowanie opowiedział po stronie nauki, marginalizując wątki beletrystyczne, co bezsprzecznie wpływa na atrakcyjność lektury.
Książce Pana Macieja Kanerta nie można zarzucić nic ponad to, że niestety ani nie porywa, ani nawet nie „wciąga”. Stanowi w gruncie rzeczy bardziej naukowy i bardziej wiarygodny przewodnik po niektórych, ważnych dla historii Japonii miejscach….
Oczywiście walory faktograficzne tej pozycji są bezsporne i warta jest przeczytania (zwłaszcza dla pasjonatów Nipponu),niestety w toku jej lektury, nie rodzą się głębsze emocje, a inspiracje ograniczają się wyłącznie do analizy faktów. Jak dla mnie, trochę za bardzo „lewopółkulowo”…

Książka Pana M.Kanerta to inspirowany osobistymi doświadczeniami „przewodnik” po tych miejscach na mapie Japonii, które autor odwiedził samodzielnie, a które odegrały ważną rolę w starożytnej historii Nipponu.
Pomysł na zabarwienie opowieści historycznej, osobistym wątkiem podróży do odległego, ale jakże fascynującego kraju, jest znakomity i stwarza szanse na stworzenie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
171
2

Na półkach: ,

Nie wiem, czy będzie mi kiedyś dane pojechać do Japonii. Wiem jedno. Przed podróżą na pewno ponownie sięgnę po tę książkę a nawet więcej, zabiorę ją ze sobą. Autor nie napisał książki historycznej. Napisał coś zupełnie innego. Stworzył, jak sam podtytuł to sugeruje, przewodnik po miejscach, ludziach i czasach. Czytając ją naprawdę czułem się tak, jakbym był na wycieczce po Narze i Kioto. Mogłem widzieć te dwa miasta zarówno takimi, jakimi są współcześnie ale i tak, jak wyglądały w czasach swojej wielkości.
Kiedyś, w czasach licealnych, książki historyczne były dla mnie między innymi sposobem na spędzanie wakacji poprzez podróże, które odbywałem nie tylko w czasie ale i przestrzeni. Dzięki tej książce mogłem jeszcze raz odbyć taką przygodę.

Nie wiem, czy będzie mi kiedyś dane pojechać do Japonii. Wiem jedno. Przed podróżą na pewno ponownie sięgnę po tę książkę a nawet więcej, zabiorę ją ze sobą. Autor nie napisał książki historycznej. Napisał coś zupełnie innego. Stworzył, jak sam podtytuł to sugeruje, przewodnik po miejscach, ludziach i czasach. Czytając ją naprawdę czułem się tak, jakbym był na wycieczce po...

więcej Pokaż mimo to

avatar
81
2

Na półkach: ,

Książka zawiera historię Japonii od początku buddyzmu czyli od roku 538 do początku XI wieku. Zawiera on dużo dat i nazwisk co powoduje że ciężko zapamiętać to wszystko, ale czyta się ją w miarę szybko.

Książka zawiera historię Japonii od początku buddyzmu czyli od roku 538 do początku XI wieku. Zawiera on dużo dat i nazwisk co powoduje że ciężko zapamiętać to wszystko, ale czyta się ją w miarę szybko.

Pokaż mimo to

avatar
1577
1572

Na półkach: , ,

Książka Kanerta była dla mnie sporym zaskoczeniem. Na samo hasło „monografia historyczna” przełykam ciężko ślinę, bo nawet jeśli książka będzie pełna wiadomości, choćby najrzetelniejszych, to najczęściej styl jest fatalny i brnie się jak przez bagno (pozdrowienia dla pani Wilkoszewskiej, po nocach mi się śnią jej przekłady w „Estetyce japońskiej”…). A tymczasem jakie miłe zaskoczenie! Kanert pisze o dziejach starożytnej Japonii- czyli od czasu pierwszych cesarzy aż do końca epoki Heian- zamieniając nudny wykład historyka w pasjonującą opowieść, a obce i dalekie postacie z dawnych wieków pod jego piórem ożywają, stają się ludźmi pełnymi pasji, w jakiś sposób jednak bliskimi. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz czytałam książkę napisaną tak sprawnie. Może to kwestia wyczuwalnej miłości autora do tego okresu, może to jego fascynacja, doskonale widoczna w tej książce, a przecież nie bezstronna i bezkrytyczna, w jakiś sposób udziela się czytelnikowi?...

Książka Kanerta była dla mnie sporym zaskoczeniem. Na samo hasło „monografia historyczna” przełykam ciężko ślinę, bo nawet jeśli książka będzie pełna wiadomości, choćby najrzetelniejszych, to najczęściej styl jest fatalny i brnie się jak przez bagno (pozdrowienia dla pani Wilkoszewskiej, po nocach mi się śnią jej przekłady w „Estetyce japońskiej”…). A tymczasem jakie miłe...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    134
  • Przeczytane
    56
  • Posiadam
    17
  • Japonia
    16
  • Chcę w prezencie
    4
  • Historia
    3
  • Japonistyka
    3
  • Nippon
    2
  • Japonia
    2
  • Teraz czytam
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Starożytna Japonia. Miejsca, ludzie, historia


Podobne książki

Przeczytaj także