Baśnie i legendy Dalekiego Wschodu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-13064-4
baśnie, legendy, chiny, japonia
mandżuria

Książka przenosi czytelnika w świat bogów, duchów, smoków, mądrych cesarzy i okrutnych chanów. Mity i legendy są próbą odpowiedzi na zagadkę istnienia i logicznego porządku świata. Baśnie i bajki osnute wokół motywów i skutków ludzkich zachowań, przekazują potomnym całą mądrość życia i niezmienność praw przyrody. A w przypowieściach czytelnik odkryje uniwersalne wzory zachowań. Poprzez baśniową retorykę i znakomity język książka ta jest, zwłaszcza dla młodych czytelników, doskonałym wstępem do poznania i zrozumienia oryginalnej kultury Dalekiego Wschodu. Kilkadziesiąt unikalnych ilustracji i ciekawa typologia znajdą uznanie u najbardziej wymagającego odbiorcy.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/0,432,0,1,nowosci.html