Ostatni rozkaz

Tłumaczenie: Jan Mickiewicz
Cykl: Gwiezdne Wojny: Trylogia Thrawna (tom 3) | Seria: Wielkie Serie SF [Amber]
Wydawnictwo: Amber
The Last Command
Thrawn, star wars
Tomek Kolenda

Admirał Thrawn podejmuje wielką ofensywę przeciwko Nowej Republice. Wykorzystując statki floty katańskiej i żołnierzy-klony, zdobywa kolejne planety. Tylko dawna zaufana Imperatora, Mara Jade, zna położenie góry Tantiss, gdzie hodowane są klony. Mara walczy w szeregach obrońców republiki, ale prześladuje ją ostatni rozkaz Imperatora, który brzmi: zabić Skywalkera. O wyprawie na planetę Wayland, na której znajduje się Tantiss, dowiaduje się mistrz Ciemnych Jedi, Joruus C’Baoth. Przygotowuje przemyślną pułapkę na Luke’a, Marę i Leię. Jednocześnie Thrawnowi udaje się wciągnąć w zasadzkę główne siły Republiki. Koniec marzeń o demokratycznej Galaktyce wydaje się bliski...

źródło opisu: [Amber,1995]

Gator | 2019-07-06
Przeczytana: czerwiec 2017

Cała trylogia trzyma równy poziom. Wciąż dużo się dzieje, jest naprawdę wiele wątków. Bohaterowie są ciekawi i dobrze napisani, następuje także rozwój postaci znanych z filmów. Zakończenie jest bardzo zaskakujące. To, że obejrzałam już wcześniej "Przebudzenie Mocy", a Legendy się z tym filmem nie zgadzają zupełnie mi nie przeszkadzało. Cała trylogię czytało się bardzo dobrze.

domink92 | 2019-03-13

Trylogia obowiązkowa dla fanów SW

Boreas47 | 2018-11-19
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 11 listopada 2018

Kilka fajnych pomysłów. Fabuła na poziomie. Jak na książki z serii Star Wars to bardzo dobra.

Kain | 2018-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2018

Trochę za dużo wiedziałem (rozwiązanie sprawy Mary itp) żeby oceniać w pełni.
Cała trylogia mi się podobała. Thrawn..wiadomo... Ale z takich smaczków to ciekawym motywem jest użycie pokrewieństwa z Vaderem jako czegoś dobrego...było ciekawie słyszeć tytuł "Lady Vader".

Marcin | 2018-02-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, STAR WARS
Przeczytana: 04 lutego 2018

Świetny materiał na film. Wartka akcja bez zbędnej polityki czy przynudzania. Do tego Thrawn rządzi. Jego postać jest tak niesamowita, że chyba częściej jemu kibicowałem...co jak co ale wśród innych star wars cała teologia pierwsza klasa. Jak dla mnie na równi z trylogią Banea...ale...końcówka mnie zawiodła. A mianowicie jakby brakuje jednego rozdziału. Watek się urywa i tylko kończy go między innymi, że Thrawn nie żyje. Tłumaczyć to można otwartą furtką na dalsze przygody Thrawna itp. Ale przerwana spektakularna walka całej siły republiki i oddziałów Imperium łącznie Chimerą którą urywa się w połowie daje niedosyt...

Andreu | 2017-12-08
Przeczytana: październik 2017

Po drugim tomie balem sie 3 czesci... zupelnie nieslusznie. W kilku miejscach wkreca mocno, naprawde wciaga. Swietne zakonczenie niezlej trylogii.

Tybero | 2017-09-21
Przeczytana: 21 września 2017

No i finał trylogii Thrawna, finał był świetny, tak samo jak książka. Ostatnia część tej trylogii świetnie ją zamknęła, choć w sumie mam pewne spostrzeżenia, najwyraźniej autor tak bardzo skupił się na wątku Szalonego C'baotha, który był bardzo dobry, że zupełnie zignorował Wielkiego Admirała Thrawna, ogólnie koniec admirała był nieco rozczarowujący, miałem nadzieje że koniec Thrawna będzie ciekawszy, albo powie coś wybitnego. W całym uniwersum Gwiezdnych Wojen postać Thrawna, jest postacią genialną. Wielki ukłon dla Zahna za jego trylogię, ukłon dla legend które wciąż są lepszymi opowieściami niż nowy kanon.

Morte | 2017-08-10
Na półkach: Przeczytane, Star warsy
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Już w 2002 roku ,gdy stało się w kasie po bilet na Atak Klonów ,Trylogię Thrawna nazywało się częściami VII,VIII i IX. I tak po przeczytaniu dwóch pierwszych tomów myślałem sobie...o wow juz wiem czemu tak mówiono. Fajna akcja ,kolny ,i ogólnie mega ,a Thrawn to taki gość ,ze kibicujesz jemu ,a nie tym brudasom z Rebelii. Ale Ostatni Rozkaz popsuł całą serie. Kupa nudnego łajna. Jestem na nie.

Cade | 2017-01-03
Przeczytana: 1999 rok

Trylogia Thrawna to nie są najlepsze książki Zahna, ani też nawet najlepsze książki spod znaku Star Wars - jednak ileż radości dała ich lektura swego czasu, ileż charakternych postaci przyniosły odległej galaktyce (Mara Jade, Karrde, Thrawn, Pellaeon...), ileż ożywienia do niej wniosły (znacznie więcej, niż marny epizod 7). Z sentymentu całej Trylogii Thrawna daję więc ósemkę ;)

Patryq | 2016-12-31
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawe zakończenie serii. Końcówka trzymała w napięciu i aż nie chciało się uwierzyć że autor zdąży zamknąć wszystkie główne wątki. Udało się - na paru ostatnich stronach :)