Ostatni rozkaz

Okładka książki Ostatni rozkaz
Timothy Zahn Wydawnictwo: Amber Cykl: Gwiezdne Wojny: Trylogia Thrawna (tom 3) Seria: Wielkie Serie SF [Amber] fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Gwiezdne Wojny: Trylogia Thrawna (tom 3)
Wielkie Serie SF [Amber]
The Last Command
Amber
1995-01-01
1995-01-01
Jan Mickiewicz
Thrawn star wars

więcej Więcej

Poziom utrzymany do końca - choć chciałoby się nieco bardziej rozbudowanego finału i zwieńczenia losu niektórych postaci.
Ciekawa i spójna fabuła, w duchu filmów, bohaterowie, intrygi, kilka wątków.
Gotowy materiał na kolejną trylogię, której nigdy (niestety) nie zobaczymy na ekranie.

Zdecydowana rekomendacja - to powinien być kanoniczny dodatek do 6 filmów, który...

Na podsumowanie trylogii rozmarzyłem się o drugiej trylogii Zahna. Oczywiście już tak niestety nie będzie - mimo nieco przewidywalnego końca Thrawna - co czuć było od chwili wizyty Lei u Noghri, że tak to się skończy, to trzeci tom zachowując jakość poprzednich, prowadzi nas przez meandry starwarsowej historii. I pozostawia z satysfakcją po zakończonej lekturze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Muszę przyznać, że ostatni tom "Trylogii Thrawna" nieco męczyłem. To co najciekawsze jest na ostatnich 50 stronach. Generalnie cały cykl polecam, ale tylko fanom Gwiezdnych Wojen. Przemyślania po lekturze, w kontekście wszystkiego, co przez ostatnie lata działo się z uniwersum "Gwiezdnych Wojen" mam następujące: jak już wspominałem przy okazji pierwszego tomu, opowieść...

Książka ładnie rozbudowuje i zamyka wątki rozpoczęte w poprzednich tomach. Świetny sposób przedstawienia postaci i ukazania jasnych i ciemnych stron Rebelii vel Nowej Republiki.

Podtrzymuje zdanie, że gdyby nie Thrawn to ta historia byłaby kiepska. Ciężkie on ma zadanie, bo jego postać musi przeciwważyć kilka innych beznadziejnych. Mowa tu o klonie mistrza Jedi, rodzeństwu Skywalker i byłej prawej ręce Imperatora. Każda z tych postaci często mnie irytowała. Na szczęście prócz admirała Lando i Solo dawali radę. Sama historia nie była najgorsza ale...

No chciałbym napisać inaczej, ale czuje pewien niedosyt związany z zakończeniem trylogii. Spodziewałem się czegoś...z większym rozmachem :) Choć i tak było na grubo. Generalnie cała książka, jak i seria, rewelacyjna! To była czysta przyjemność znów zanurzyć się w świat Star Wars pełen jej oryginalnych bohaterów.

Hej Hipogryfy! Czy Wy to widzicie? Czy ja właśnie dałem Ostatnim Rozkazowi 10 gwiazdek?!
Tak! Bo cała trylogia Thrawna dosłownie miażdży tę filmową trylogię z Rey i Kylo Rene od Disneya. Timothy Zahn pokazał mi, jak powinno pisać się dobrą historię i naprawdę boli mnie, że jego seria nie doczekała się ekranizacji.

Powiem tak:

Ten, kto jest fanem oryginalnej trylogii,...

''Ostatni Rozkaz'' - Trzeci tom Trylogii Thrawna, a zarazem ostatni. Jest jedną z lepszych książek które przeczytałem i najlepszą z uniwersum Star Wars (moim zdaniem). Książka niesamowicie wciąga, posiada klimat starej trylogii Gwiezdnych Wojen oraz można się przy niej wzruszyć. Najlepsza książka z Trylogii

Wisienka na torcie całej trylogii. Jak dla mnie, wszystkie trzy tomy stanowią naturalne przedłużenie pierwszej trylogii, logiczne rozwinięcie historii, która zatrzymała się w "Powrocie Jedi".
Zahn twórczo rozwinął wątki dając nam nową jakość - a pozostając w dobrze znanym uniwersum - np. konflikt między dwoma czarnymi charakterami Thrawnem i C'baothem. Oczywiście i w...

Świetne zakończenie trylogii, trochę przewidywalne.

• Chcę w prezencie
  • Fantastyka