Abecadło PeeReLu

Wydawnictwo: Znak
historyczna

Dziś trudno w to uwierzyć, ale całkiem niedawno istniało państwo, w którym dobrem luksusowym był papier toaletowy, a telewizja oferowała tylko dwa kanały! Wydawnictwo Znak zaprasza w podróż do świata, w którym ożywają takie pojęcia jak czyn społeczny, kartki żywnościowe czy Pewex. Witamy w PRL! Abecadło PRL to przewodnik pokazujący przede wszystkim obraz codziennego życia minionej epoki. Za sprawą 240 haseł z różnych dziedzin poznajemy język aparatu władzy (&„,aktyw&”,, &„,współza

Jacek Sosnowski | 2014-10-14
Przeczytana: 14 października 2014

Swietny zbior faktow, pojec, hasel, ktory pomimo swojego encyklopedycznego wygladu i sznytu pozwala zaglebic sie nieco w kazda kwestie zwiazana zPRL. Najwiecej miejsca poswiecone jst kulturze i spoleczenstwu, co ceszy oko humanisty

MJ19 | 2016-09-07
Przeczytana: 2012 rok