Komunizm w Polsce. Zdrada Zbrodnia Zakłamanie Zniewolenie.

Włodzimierz BernackiHenryk Głębocki Wydawnictwo: Kluszczyński historia
83-7447-029-1
Kluszczyński
historia Polski XX wiek komunizm
historia
83-7447-029-1
historia Polski XX wiek komunizm

Książka opisuje historię ruchu i systemu komunistycznego w Polsce na przestrzeni całego XX w., dodatkowo autorzy umieścili kilka słów wprowadzenia czyli m. in. koncepcję Marksa, opis jej wprowadzania w życie w czasie rewolucji październikowej, dzieje partii komunistycznej w Rosji i jej najwyższych decydentów jak chociażby Lenina czy Stalina. Ostatni rozdział zahacza też o...

Z książki nie wyczytałem wielu nowych informacji. Opis lat 80-90 pozwala jednak uzupełnić wiedzę wyniesioną ze szkoły.

Edit: 10.11.2015 - Po czasie stwierdzam, że niewiele zapamiętałem z tej lektury.

dla początkujących, dla tych co już trochę "siedzą" w temacie za mało

Warto, oj warto!

• Historia Polski